4 błędy przy przeprowadzce, których trzeba unikać

4 błędy przy przeprowadzce, których trzeba unikać

Przeprowadzka powinna być dobrze zorganizowana, aby wszystko przeszło gładko, a człowiek za bardzo się nie denerwował. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są najbardziej podstawowe błędy podczas zmiany miejsca zamieszkania, dzięki czemu uda się ich uniknąć. Oto lista największych problemów, jakie sprawiają, że przeprowadzka może zamienić się w prawdziwy koszmar.

Brak dobrze opracowanego planu przeprowadzki

Najbardziej podstawowy błąd to kompletny brak planu. Każda zmiana miejsca zamieszkania powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ może się zdarzyć, że o czymś bardzo ważnym zapomnimy. Jeśli zaplanujemy dokładną datę przeprowadzki, mamy szansę w terminie wypowiedzieć wszystkie umowy. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy musieli płacić rachunki za rzeczy, z których nie korzystamy. Dobry plan pozwoli nam także zweryfikować, co jest nam tak naprawdę potrzebne w nowym miejscu. I tutaj pojawia się kolejny, często popełniany błąd.

Zwlekanie ze wszystkim do ostatniej chwili

Nie tylko brak planu może negatywnie wpłynąć na cały proces pakowania i przewożenia rzeczy. Kolejny czynnik to zostawianie wszystkie na ostatnią chwilę. Jeśli pakowanie nie zostało rozpoczęte odpowiednio wcześnie, wszystko trzeba będzie zrobić bardzo szybko, a pośpiech jest złym doradcą. W takiej sytuacji możemy źle zapakować cenne przedmioty, co sprawi, że podczas transportu ulegną zniszczeniu. I znowu naraża nas to na dodatkowe, a przy tym niepotrzebne wydatki. Dlatego pakowanie należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Brak zabezpieczenia przedmiotów do przeprowadzki

Każde pudło musi być odpowiednio zapieczone. Najlepiej pokleić kartony grubą i mocną taśmą klejącą. Dzięki temu z powodzeniem uda się przewieźć nawet cenne rzeczy bez obawy, że się zniszczą, potłuką lub porysują. Szklane i kruche przedmioty, drogie sprzęty AGD, monitory komputerowe cz telewizory muszą być dodatkowo owinięte folią bąbelkową lub pogniecionymi gazetami. W ten sposób mamy całkowitą pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby poprawnie zabezpieczyć dobytek. Jeśli zatem nie chcemy narazić własnego portfela na straty, zwróćmy uwagę na sposób pakowania. Nie zapomnijmy także podpisać pudeł, np. szkoło, komputer. Taka informacja pomoże zwłaszcza podczas przenoszenia kartonów i ustawiania ich w samochodzie.

Brak segregacji rzeczy przed transportem

Przeprowadzka to dobry moment, aby zweryfikować, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Część rzeczy prawdopodobnie od wielu lat leży w szafie i nie jest używana już od dłuższego czasu. Segregacja całego dobytku pomoże pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, co znaczenie zmniejszy liczbę pudeł. Tym samym wszystko przejdzie szybciej i sprawniej. A zbędne ubrania można oddać znajomym lub potrzebującym, którzy na pewno bardzo się ucieszą.

Jak przetrwać przeprowadzkę?

Jak zatem przetrwać przeprowadzkę? Przede wszystkim należy zachować spokój. Zmiana miejsca zamieszkania to stresujący moment, jednak da się go płynnie przejść. Dlatego warto wszystko dokładnie przemyśleć. Można poprosić znajomych o pomoc lub cenne porady, a wcześniej skompletować pudła.