5 cech profesjonalnej firmy przeprowadzkowej z Warszawy

5 cech profesjonalnej firmy przeprowadzkowej z Warszawy

Wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. Zanim zdecydujesz się na zatrudnienie konkretnej grupy, sprawdź, jakie cechy musi spełniać zespół profesjonalistów.

1. Profesjonalna firma przeprowadzkowa

Przeprowadzka to dość stresujące wydarzenie, dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. W związku z tym, że w Warszawie takich placówek jest naprawdę dużo, warto dokładnie przeanalizować oferty kilku firm. Niektóre mogą mieć naprawdę szeroki zakres usług: sprzedaż utwardzanych kartonów, rozkręcanie mebli, pakowanie przedmiotów i ich transport.

W przypadku pytań skontaktuj się z przedstawicielami przedsiębiorstwa drogą mailową lub telefoniczną. To pozwoli Ci także zweryfikować, jak szybko odpowiada firma. Jeśli na informację zwrotną czekasz kilka dni, to warto wybrać inne przedsiębiorstwo, które sprawnie odpisuje na każde zapytanie. W ten sposób możesz też ustalić dokładny termin przeprowadzki. Niestety placówka, z którą trudno się skontaktować, nie wzbudza zaufania i Tobie też powinno to dać do myślenia.

2. Firma przeprowadzkowa, która nie boi się wyzwań

Masz do przewiezienia drogocenne obrazy, stare meble lub wielkie pianino? Cały czas słyszysz od pracowników firmy, że czegoś nie da się wykonać, bo nie ma odpowiedniego sprzętu? Dobra firma przeprowadzkowa podejmie się każdego zadania, nawet jeśli będzie ono wymagało większych nakładów pracy. W ten sposób możesz zweryfikować, czy Twoje potrzeby są priorytetem dla fachowców.

3. Ma dobre opinie odnośnie usług transportowych

Profesjonalna firma przeprowadzkowa cieszy się zaufaniem klientów. Warto zatem sprawdzić w Internecie, jakie opinie pozostawili poprzedni klienci. Pozytywne komentarze na pewno Ci pomogą. Zbyt duża ilość negatywnych opinii powinna Cię zaalarmować. Dobrym rozwiązaniem wątpliwości dotyczących konkretnej instytucji będzie poszukanie informacji na forach internetowych. Większość dzielnic na terenie Warszaw ma na Facebooku założone grupy. Mieszkańcy dzielą się na nich opiniami na dany temat. Być może ktoś z Twojego osiedla zna dobrą firmę przeprowadzkową i jest w stanie Ci pomóc.

4. Nie unika formalności – zawsze podpisuje umowę

Każda dobra firma przeprowadzkowa zawsze podpisuje umowę dokładnie określającą zakres zamówionych usług, termin ich wykonania, wycenę oraz konsekwencje, jakie ponosi jedna ze stron w przypadku niewypełnienia obowiązków. Wzór takiej umowy może się nawet znajdować na stronie internetowej. Jeśli zdecydowałeś na konkretne przedsiębiorstwo, które nie zamierza przygotować odpowiedniego dokumentu, to od razu zrezygnuj z ich usług. Umowa to podstawowy dokument, jaki pozwoli Ci dochodzić swoich praw, dlatego trudno przecenić jego znaczenie.

5. Ma aktualne informacje na stronie

Jeśli była już mowa o witrynie internetowej, to sprawdź, czy firma transportowa zamieszcza w sieci aktualne informacje. Dzięki temu będziesz mógł ocenić czy dane usługi są jeszcze w ofercie. Warto także pamiętać, że przedsiębiorstwo, które nie dba o swój wizerunek, raczej nie zadba także o klientów.