Bezpieczny transport rzeczy podczas przeprowadzki - jak tego dokonać?

Bezpieczny transport rzeczy podczas przeprowadzki – jak tego dokonać?

Podczas przeprowadzki niektóre przedmioty mogą ulec zniszczeniu. Pakowanie do kartonów i przewóz rzeczy może sprawić, że nie wszystkie części naszego dobytku dojadą bezpiecznie do nowego miejsca zamieszkania. Jak zorganizować przeprowadzkę i transport rzeczy bez większych strat?

Używajmy folii i gazet do ochrony przedmiotów

Samo zapakowanie przedmiotów w kartony nie wystarczy, aby je bezpiecznie przewieźć. Bardzo ważne jest także owinięcie rzeczy folią bąbelkową lub starymi gazetami. Warto to zrobić przede wszystkim z delikatnymi przedmiotami, takimi jak zastawa kuchenna, doniczki, wazony, figurki z porcelany, szklane elementy. Jeśli włożymy wszystko do pudła bez należytej ochrony, to istnieje prawdopodobieństwo, że część przedmiotów podczas transportu pokruszy się lub pęknie.

To samo należy zrobić z urządzeniami RTV i AGD. Z reguły są to najdroższe przedmioty, jakie posiadamy. Monitory LCD czy telewizory przed przeprowadzką najlepiej spakować do ich oryginalnych pudeł. Jeśli już ich nie mamy, to spróbujmy znaleźć takie, w których sprzęt nie będzie za bardzo się przemieszczał. W przypadku takiego sprzętu także należy użyć folię, stare gazety lub materiał do owinięcia.

Podklejmy pudła do przeprowadzki mocną taśmą

Bezpieczny transport rzeczy podczas przeprowadzki nie kończy się tylko na ich przewiezieniu. Pudła trzeba przecież przenieść ze starego mieszkania do samochodu, a później z auta do nowego miejsca zamieszkania. W związku z tym, że kartony mogą się rozerwać w najbardziej nieoczekiwanym momencie, warto je wzmocnić poprzez podklejenie taśmą. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi tutaj o wąską taśmę klejącą kupioną w pobliskim sklepie papierniczym. Aby kartony nie rozwaliły się, warto użyć mocną taśmę ze sklepu budowlanego. Tak zabezpieczone pudła będą znacznie mocniejsze.

Podpiszmy pudła przeprowadzkowe

Kolejna ważna rzecz to podpisanie pudeł. Krótkie napisy w stylu SZKŁO, KSIĄŻKI, GARNKI, MONITOR, sprawią, że będziemy wiedzieli, przy których kartonach musimy szczególnie uważać podczas pakowania do samochodu. Pozwoli to też na ułożenie pudeł w odpowiedni sposób. Nie mogą się one przemieszczać podczas jazdy i „latać” po samochodzie na każdym zakręcie. W przeciwnym razie z naszych kubków i talerzy niewiele zostanie.

Wynajem firmy przeprowadzkowej

Profesjonalna firma przeprowadzkowa pomoże nam zapakować wszystko i przewieźć tak, aby nasz dobytek w żaden sposób nie ucierpiał. Dodatkowo przy większym samochodzie uda się ograniczyć liczbę kursów, jakie wykonamy, aby przewieźć wszystkie rzeczy. Jeśli chcemy, możemy wykupić specjalne dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu w razie kolizji lub zniszczenia odzyskamy pieniądze. Takie ubezpieczenie przyda się zwłaszcza, gdy trzeba przetransportować drogie przedmioty. Informacje na temat polisy najczęściej znajdują się na stronach poszczególnych firm transportowych.

Organizując przeprowadzkę w Warszawie, należy wszystkie rzeczy pakować bardzo dokładnie. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że coś się zniszczy.