Co zrobić w dzień przed transportem dobytku do nowego lokum

Co zrobić w dzień przed transportem dobytku do nowego lokum?

Ostatnie 24 godziny przed przeprowadzką mogą okazać się lekko stresujące. Jednak, mając na uwadze plan czynności, które należy wykonać, z pewnością ograniczysz ilość towarzyszących Ci negatywnych emocji. Dowiedz się zatem, co warto zrobić dzień przed zmianą lokum.

Sprzątanie mieszkania

Jedno z podstawowych zajęć, jakiego należy się podjąć w związku ze zbliżającą się przeprowadzką, jest związane z posprzątaniem przestrzeni dookoła. Mimo oczyszczenia domu z dobytku zapakowanego już w pudła, warto także pomyśleć o ponownym odkurzeniu i umyciu powierzchni. Za niektórymi meblami z pewnością kryło się wiele kurzu, który należy uprzątnąć przed ostatecznym przekazaniem kluczy nowym lokatorom. Dlatego dzień przed wyprowadzką, sprawdź jeszcze raz, czy wszystko zostało odpowiednio dokładnie posprzątane.

Pakowanie ostatnich rzeczy

Jak wiadomo, nawet dzień przed przeprowadzką w dawnym mieszkaniu mogą nadal znajdować się przedmioty przeznaczone do użytku jeszcze w dniu wyjazdu. Wśród nich z pewnością warto wymienić kosmetyki. Dlatego, aby maksymalnie zaoszczędzić ilość czasu rankiem tego ważnego dnia, dobrze będzie dzień wcześniej przygotować torbę do spakowania reszty przedmiotów. Możesz także pokusić się o zrobienie listy do wykreślania rzeczy, które już znalazły się w bagażu, aby na pewno o niczym nie zapomnieć.

Czas dla zwierzęcia

Jeśli posiadasz domowego pupila, dzień przed przeprowadzką stanowi dobry moment na nieco dłuższy spacer. W czasie transportu i rozpakowywania dobytku z pewnością nie będziesz mieć wiele czasu na zabawę ze swoim zwierzakiem. Dlatego, jeśli tylko możesz, postaraj się poświęcić mu nieco więcej uwagi dzień przed transportem do nowego lokum. Dodatkowo, pozwoli to na obniżenie poziomu energii Twojego zwierzaka, dzięki czemu nie będzie on odczuwał dodatkowego stresu związanego z trasą w nowe miejsce.

Pakowanie jedzenia

Przenosząc się do nowego lokum, należy także pomyśleć o zapakowaniu zawartości lodówki, jak i szafek kuchennych. Jeśli w Twoim domu pozostały jeszcze jakieś niedokończone artykuły, zabierz je ze sobą ze sobą w trasę. Dzięki temu uzyskasz prowiant, szczególnie przydatny w wypadku dużej odległości koniecznej do pokonania. Artykuły przeznaczone do przechowywania w lodówce, możesz zapakować dopiero rano. Jednak pamiętaj o przygotowaniu torby termicznej.

Ostatnie obowiązki

Dzień przed przeprowadzką to również moment na dokonanie ostatnich formalności związanych z transportem. Pamiętaj o upewnieniu się, czy wszystko zostało odpowiednio zapakowane. Dodatkowo, przygotuj także niezbędne dokumenty związane ze zmianą lokum, jakie mogą być potrzebne. Jeśli masz dzieci, możesz także naszykować im ubrania na drogę oraz jeszcze raz sprawdzić ich bagaż. Nie zapomnij też o naładowaniu telefonu lub innych potrzebnych urządzeń.

Mimo na pierwszy rzut oka dużej ilości obowiązków do wykonania, odpowiednia organizacja z pewnością pomoże w pomyślnym przebiegu całego przedsięwzięcia. Wystarczy, że zastosujesz się do tych kroków, aby o niczym nie zapomnieć i po chwili cieszyć się nowym lokum.