Dzielnice Warszawy, które warto wziąć pod uwagę przy przeprowadzce

Dzielnice Warszawy, które warto wziąć pod uwagę przy przeprowadzce

Stolica Polski przyciąga coraz więcej osób. To właśnie tutaj najłatwiej znaleźć pracę i poczuć tętniące życiem miasto. Przed przeprowadzką do Warszawy warto zastanowić się, w jakiej dzielnicy kupić lub wynająć mieszkanie. A wybór mały nie jest, ponieważ miasto należy do największych w całej Polsce. W których dzielnicach mieszka się najlepiej?

Podział administracyjny Warszawy

Od 2002 roku na mapie Warszawy można wyróżnić 18 dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Do rejonów położonych najbliżej centrum należą: Żoliborz, Praga Północ i Południe oraz Mokotów. Wybierając dzielnicę do mieszkania, warto przede wszystkim kierować się kwestią dojazdu. Najszybciej i najcześciej działa warszawskie metro, jednak nie wszystkie dzielnice mają stacje metra. Aktualnie dostępne linie przebiegają przez Bielany, Pragą-Północ, Wolę, Mokotów, Ursynów i Żoliborz. Nie oznacza to jednak, że inne tereny są poszkodowane przez gorszą komunikację. Równie dobrze funkcjonują autobusy, tramwaje czy szybka kolej podmiejska.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie i się przeprowadzić?

Do najbogatszych rejonów stolicy należą Białołęka i Śródmieście. O ile w pierwszej dzielnicy mieszkania z rynku pierwotnego są najtańsze, o tyle w samym centrum zakup lokum to już duża inwestycja. Do równie prestiżowych miejsc należą Żoliborz, Wola oraz Mokotów. To właśnie na tych terenach można znaleźć przepiękne i przestronne mieszkania, jednak ich cena często zwala z nóg. Za najbezpieczniejsze, a także najczystsze miejsce uchodzi piękny Wilanów.

Zielone dzielnice Warszawy – przeprowadzka dla miłośników natury

Warszawa jest miastem, które może poszczycić się dużą ilością terenów zielonych. Praktycznie w każdej dzielnicy jest park lub skwer. Do największych należy Park Skaryszewski w Pradze Południe. Podobną atrakcją chwali się także Ursynów, gdzie znajduje się słynny Las Kabacki oraz park i ogród botaniczny w Powsinie. Praktycznie w każdym rejonie została wybudowa sieć ścieżek rowerowych. Stolica zdecydowanie jest miejscem dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Ośrodki kulturowe przygotowują ciekawą ofertę różnorodnych spotkań, koncertów oraz atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

Przeprowadzka do Warszawy – jak znaleźć mieszkanie?

Liczba mieszkań w stolicy jest bardzo dużo, dlatego nie maż takiego problemu ze znalezieniem lokum na wynajem czy kupno. Oczywiście wszystko zależy od środków finansowych, jakimi dysponujemy. Jeśli chcesz zamieszkać w bardziej prestiżowych rejonach, zdecydowanie warto wybrać Śródmieście oraz Żoliborz. Dla osób lubiących ciszę oraz spokój wymarzone lokalizacje to Wawer, Ochota, Wilanów, Białołęka bądź Bielany. Są one stosunkowo daleko usytuowane, więc warto także sprawdzić kwestię dojazdu. Zaletą Warszawy jest także możliwość spędzenia czasu w innych miejscowościach, gdzie znajdują się tereny zielone, jeziora oraz domki letniskowe.