Dzień przed przeprowadzką - jak go wykorzystać?

Dzień przed przeprowadzką – jak go wykorzystać?

Przygotowania do przeprowadzki z reguły trwają kilka tygodni. Zależy oczywiście od tego, ile mamy rzeczy do spakowania. Jeśli do naszej przeprowadzki pozostały około 24 godziny to warto dobrze je spożytkować. Jest to czas, który pozwoli nam dokładnie sprawdzić stan zapakowanych rzeczy. O czym warto pamięć w ostatnim dniu przed przeprowadzką?

Co zrobić w ostatni dzień przed przeprowadzką?

Zacznijmy od tego, że w ostatnim dniu przed przejazdem do nowego lokum musimy dokładnie wszystko sprawdzić. Przede wszystkim potwierdźmy z firmą przeprowadzkową termin, w tym także godzinę przyjazdu auta dostawczego. Aby ułatwić przenoszenie pakunków oraz pudeł, wszystkie wielkogabarytowe przedmioty należy ułożyć jak najbliżej wejścia. Właśnie od nich rozpoczną wynoszenie dobytku pracownicy firmy przeprowadzkowej. Upewnijmy się, że wszystkie pudła są dobrze zaklejone i nic z nich nie wypada.

Zapakuj resztki jedzenia

Dzień przed przeprowadzką należy dokładnie zapakować resztki jedzenia jakie nam zostały. Jeśli przewożona będzie również lodówka, to trzeba ją rozmrozić. To dość ważny szczegół, ponieważ roztapiający się lód z lodówki i zamrażalki może pozalewać pudła podczas transportu. Przewożąc jedzenie, upewnijmy się, że jest ono szczelnie zapakowane (zwłaszcza płyny).

Sprawdź, czy dzieci są spakowane

Przeprowadzając się z rodziną, trzeba dopilnować, czy dzieci zapakowały swoje rzeczy. Dokładnie powiedzmy im, o której mają wstać i wytłumaczmy, jak ważna jest dla ich pomoc podczas przejazdu na nowe miejsce zamieszkania. Jeśli nasze pociechy są za małe, załatwmy opiekunkę do dziecka lub poprośmy kogoś z rodziny lub przyjaciół o pomoc w opiece nad dzieckiem.

Przygotuj kosmetyczkę na ostatnie rzeczy z łazienki

Z łazienki z reguły ostatnie znikną szczoteczki do zębów, pasta, mydło oraz pewnie kilka kremów lub kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Warto wcześniej przygotować kosmetyczkę bądź mały woreczek, w który zapakujemy wszystko, co zostało.

Posprzątaj całe mieszkanie

Oddając wynajmowane mieszkanie właścicielom bądź nowym lokatorom, posprzątajmy je. Przekazywanie zabrudzonego mieszkania nie jest mile widziane. W końcu my też nie chcemy sprzątać po nieznanych nam osobach. Dlatego sprawdźmy, czy podłogi są pozamiatane, a śmieci wyrzucone.

Spakuj dokumenty i naładuj telefon

Bardzo ważne jest, aby naładować telefon. Jeśli przeprowadzamy się w kilku etapach, nasze rzeczy jadą autem dostawczym, a my samochodem osobowym, to musimy być cały czas w kontakcie z firmą przeprowadzkową. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy na przykład pracownicy zamówionej firmy nie utknęli w korku.

Warto także upewnić się, czy mamy przy sobie najważniejsze dokumenty oraz najcenniejsze rzeczy. Nie wsadzajmy laptopa do auta dostawczego. Bezpieczniej będzie, jeśli weźmiemy go ze sobą. Jeśli mamy w domu zwierzęta, to także trzeba się nim odpowiednio zająć. Psa należy przed przejazdem wyprowadzić, a kocią kuwetę opróżnić (chociaż to najlepiej zrobić przed samym wyjazdem). Nie podlewajmy roślin. Delikatnie zwiążmy ich liście i zapakujmy doniczki do skrzynki.

Jeśli wszystko jest już gotowe, to warto napić się herbaty i zrelaksować się. W końcu czeka nas dzień pełen wrażeń i stresów – przeprowadzkę w Warszawie czas zacząć!