talerze

Kruche artykuły – jak zadbać o nie podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka do nowego miejsca to stresujące wydarzenie. Trzeba pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu całego dobytku. Na szczególną uwagę zasługują szklane przedmioty takie jak: kuchenna zastawa, lustra czy delikatne klosze lamp. Jak zatem przygotować te przedmioty do transportu? Oto kilka porad.

Zadbaj o odpowiednie materiały do pakowania

Przygotowanie całego dobytku do pakowania to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą delikatne przedmioty. Dlatego pierwszym etapem jest zorganizowanie odpowiednich materiałów do pakowania. Najlepsze są oczywiście kartony. Solidne i wytrzymałe pudła pozwolą Ci zapakować talerzyki, lustra czy delikatne klosze od lamp. Jednak same kartony to za mało. Każdy szklany element powinien być dodatkowo zabezpieczony folią bąbelkową, papierem lub materiałami. Jeśli pakujesz talerzyki, nie kładź ich bezpośrednio na sobie. Konieczna będzie dodatkowo warstwa zabezpieczająca. W przeciwnym razie szklanki, kubki oraz talerze porysują się, a nawet pokruszą, a rozpakowywanie rozbitych części ulubionej lub – co gorsza – zabytkowej zastawy stołowej do przyjemnych na pewno nie należy. Dlatego powodzenie całego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od przygotowania. To samo dotyczy luster. Duże oraz małe zwierciadła najlepiej owinąć skrawkami materiałów. Można do tego użyć nawet ubrań. W ten sposób masz pewność, że Twoje łazienkowe lustro dojedzie na nowe miejsce w jednym kawałku.

Odpowiednie ułożenie kartonów w samochodzie

Nawet najlepiej zapakowane przedmioty mogą nie przetrwać transportu, jeśli już na etapie układania kartonów popełnione zostały pewne błędy. Dlatego należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pakując kruche rzeczy do pudeł, zapewne nie będziesz pamiętał, co znajduje się w konkretnym opakowaniu. Dlatego podpisuj wszystkie kartony. Informacja, że w danym pudle są ubrania, książki czy zastawa kuchenna jest bardzo istotna. Dzięki temu masz szansę odpowiednio ułożyć dobytek w aucie. Szklane elementy nie mogą być bowiem przygniecione przez ciężki sprzęt AGD lub karton z książkami.

Usługi firmy transportowej na terenie Warszawy

Dobrym pomysłem na poradzenie sobie z przeprowadzką i transportem szklanych rzeczy w Warszawie może okazać się skorzystanie z usług firm transportowych tym bardziej, gdy nie posiadasz własnego samochodu. Doświadczenie osób zatrudnionych pozwoli Ci zapanować nad chaosem podczas przeprowadzki. Firmy transportowe dysponują autami dużych rozmiarów. Dlatego jest szansa, że uda się przewieźć wszystkie pudła podczas jednego kursu. Istotne jest odpowiednie ułożenie kartonów w samochodzie tak, by wpadały na siebie lub nie „latały” po aucie podczas manewrów, skrętów lub gwałtownego hamowania. Zapewni ono bezpieczeństwo przewożonym rzeczom, także kruchym i szklanym elementom.

Dodatkowo firmy transportowe dostarczają na zamówienie pudła oraz folię ochronną. Jeśli zatem boisz się, że masz za mało opakowań, to poproś o dodatkowe kartony ze specjalnym usztywnieniem. Warto także dopytać, jak dobrze zapakować szkło. W ten sposób przygotujesz do transportu nawet najcenniejsze rzeczy.