Marki vs Piastów - gdzie się przeprowadzić?

Marki vs Piastów – gdzie się przeprowadzić?

Szukając dobrego miejsca do zamieszkania w pobliżu Warszawy, warto zastanowić się nad kilkoma opcjami. Obecnie dużą popularnością cieszą się dwie miejscowości: Marki oraz Piastów. Jak mieszka się w każdej z nich i gdzie warto się przeprowadzić?

Marki – miejscowość z łatwym dojazdem do Warszawy

Marki znajdują się w bliskim sąsiedztwie Warszawy, dlatego jest tam bardzo ułatwiony dojazd nie tylko samochodem, lecz także komunikacją miejską. Zgodnie z decyzją Rady miasta stołecznego Warszawy cała okolica znajduje się w pierwszej strefie biletowej, co znacznie zmniejsza koszty podróży pociągami oraz autobusami.

Właściciele aut również nie mają powodów do narzekań. Obecnie trwają pracę nad odcinkiem trasy szybkiego ruchu S8. Ma on znacznie przyspieszyć dojazd do Warszawy,, co na pewno ułatwi życie osobom pracującym na terenie stolicy. Marki to idealna miejscowość dla osób, które cały czas chcą mieszkać blisko Warszawy, ale potrzebują spokoju. W okolicy jest bardzo dużo terenów zielonych, które idealnie nadają się na spacery. Miłośnicy przejażdżek rowerowych także będą zachwyceni. Mogą w pełni korzystać ze zdrowego relaksu bez obawy, że wzmożony ruch uniemożliwi poruszanie się.

A jak wygląda kwestia mieszkań i infrastruktury w Markach? Deweloperzy zdają sobie sprawę, że sporo osób szuka cichego i spokojnego miejsca do zamieszkania. Dzięki temu cały czas powstają nowe mieszkania oraz domki jednorodzinne. Na uwagę zasługuje inwestycja Park Point – Metropolitan Park. Klienci mają szansę zakupić apartamenty o powierzchni od 57 metrów kwadratowych do 97 metrów kwadratowych. Ceny za metr są znacznie mniejsze niż w stolicy. W związku z napływem ludności poprawia się także ogólna infrastruktura. Powstają nowe sklepy oraz punkty usługowe.

Piastów – czy warto tu zamieszkać?

Piastów to jedno z najmniejszych polskich miast. Zlokalizowane jest w powiecie pruszkowskim, około 14 km od centrum Warszawy. Lokalizacja ta ewidentnie sprzyja napływowi ludności. Przez ostatnie kilka lat pojawiły się nie tylko nowe domy, ale również mieszkania. Są to nowoczesne apartamenty z wieloma udogodnieniami. Miejsce to szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi. Dobrze rozwinięta oferta placówek edukacyjnych pozwala na wybranie przedszkola lub szkoły dla dzieci w każdym wieku.

Dodatkowo Piastów kusi wieloma atrakcjami. Jest tutaj dużo terenów zielonych oraz zabytkowy secesyjny Biały Pałac. Rozwija się także tutaj przemysł chemiczny oraz działa wiele innych małych przedsiębiorstw. Okolica jest spokojna, a dojazd do Warszawy bardzo łatwy. Dotyczy to także komunikacji miejskiej. Do Warszawy można się bez żadnych problemów dostać autobusem. Warto także nadmienić, że Piastów zapewnia dobrze działające placówki ochrony zdrowia.

Miłośnicy sportu na pewno poczują się tutaj bardzo dobrze, ponieważ do ich dyspozycji są korty tenisowe, stadion piłkarski oraz kilka klubów fitness. Dodatkowo dojazd do najbliższej dzielnicy Warszawy (Ursus) zajmuje około 8 minut, co znacznie ułatwia zrobienie najważniejszych sprawunków.