Przeprowadzka z porcelaną

Porcelana – jak ją przetransportować podczas przeprowadzki?

Szykujesz się do przeprowadzki i właśnie mierzysz się z zadaniem zapakowania oraz transportu porcelany? Jeśli tak, znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Dowiedz się, jak prawidłowo przygotować swoje delikatne przedmioty, aby zapobiec wystąpieniu jakichkolwiek uszkodzeń w trasie.

Prawidłowe opakowanie porcelany

Pierwszą czynnością, o której należy pamiętać podczas przewozu porcelany, jest jej umiejętne zapakowanie. W tym celu możesz skorzystać z różnych materiałów ochronnych, jak np. folia bąbelkowa. Z jej pomocą uzyskasz efekt dokładnego zabezpieczenia przedmiotów przed ryzykiem obtłuczeń. Dobrym rozwiązaniem okaże się także kilkukrotne owinięcie porcelany materiałami ochronnymi w celu zwiększenia poziomu ich osłony. Pamiętaj również, aby zakleić pakunki taśmą klejącą, aby uniemożliwić nadmierne poruszanie się przedmiotów oraz zsunięcie folii. W ten sposób uzyskasz najwyższą gwarancję zabezpieczenia.

Warszawa – wybór kartonów do przeprowadzki

Kolejnym równie istotnym elementem organizacji przeprowadzki oraz przewozu porcelany jest dobór odpowiednich kartonów. Warto zaznaczyć, że powinny to być jednak pudełka tekturowe lub wykonane z innego twardego tworzywa. Z pewnością nie należy umieszczać porcelany w foliowych workach. Wówczas nawet mimo uprzedniego opakowania pojedynczych elementów zastawy lub dekoracji, mogą one ulec obtłuczeniu lub innym poważnym uszkodzeniom. Dlatego dobrym rozwiązaniem okaże się zbieranie pudełek kartonowych z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uzyskać gwarancję pomieszczenia całej kolekcji.

Ustawienie porcelany w kartonach

Warto także pamiętać o konieczności prawidłowego ustawienia porcelany w kartonach. Przede wszystkim należy zadbać o brak wolnych przestrzeni w pudełku. W przeciwnym razie ozdoby oraz elementy zastawy mogą przesuwać się podczas transportu i tym samym spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Dlatego pakując porcelanę do kartonu, należy dążyć do jej pełnego unieruchomienia. W celu osiągnięcia tego celu z pewnością przydadzą Ci się dodatkowe warstwy folii bąbelkowej oraz innych wypełniaczy, które zablokują wszystkie elementy w pudełku. W rezultacie bez wątpienia wszystko dotrze na miejsce w jednym kawałku.

Odpowiednie oznaczenie kartonów

W celu uniknięcia strat podczas transportu, należy pamiętać o prawidłowym oznaczeniu kartonów. Wystarczy, że użyjesz markera, aby wyodrębnić pudełka z konkretną zawartością. Dzięki temu od razu będzie wiadomo, które kartony powinny zostać umieszczone w najbardziej zabezpieczonym miejscu pojazdu dostawczego. Co więcej, oznaczenie zawartości poszczególnych pudełek stanowi również świetny sposób na ułatwienie procesu wypakowywania. Z uwagi na posegregowane oraz odpowiednio nazwane kartony, od razu uzyskasz informacje, które znacznie przyspieszą proces urządzania nowego lokum.

Pomocnicze usługi przeprowadzkowe w Warszawie

Szykując przeprowadzkę, warto także pamiętać o możliwości skorzystania z profesjonalnej pomocy oferowanej przez konkretne firmy. Usługi takich działalności nie ograniczają się tylko i wyłącznie do transportu mienia. Możesz także skorzystać z oferty prawidłowego opakowania bardziej narażonych na uszkodzenie przedmiotów, jak np. ozdoby i elementy zastawy wykonane z porcelany.