Przeprowadzka na studia w Warszawie - czemu warto pomyśleć o niej jeszcze w wakacje?

Przeprowadzka na studia w Warszawie – czemu warto pomyśleć o niej jeszcze w wakacje?

Przeprowadzka na studia do Warszawy to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Jest to jeden z pierwszych kroków w dorosłość. Dlatego warto dobrze się przygotować do dnia przeprowadzki, aby ograniczyć stres. Przede wszystkim nie można zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Najlepiej, gdy do zmiany miejsca zamieszkania zaczniemy przygotowywać się jeszcze w wakacje.

Przeprowadzka na studia do Warszawy – zorientowanie się w cenach mieszkań

Stolica Polski nie należy do tanich miast. Przekłada się to oczywiście na ceny wynajmu mieszkań. Planując przeprowadzkę do Warszawy na studia, warto przede wszystkim określić, jakim budżetem dysponujemy. Dzięki temu uda nam się ocenić, na jakie mieszkanie możemy sobie pozwolić. Dlatego na początku trzeba przejrzeć sporo ofert, co pozwoli zorientować się w obowiązujących obecnie stawkach. Jeśli nasze finanse są dość skromne, to po zdaniu matury mamy jeszcze prawie 3 miesiące, aby znaleźć pracę. Dzięki temu uda nam się odłożyć fundusze na wynajem odpowiadającego nam lokum oraz normalne, codzienne funkcjonowanie w trakcie roku akademickiego.

Poszukiwanie idealnej lokalizacji w Warszawie

Kolejny krok to poszukiwania idealnej lokalizacji. Tym najlepiej zająć się, gdy już poznamy wynik rekrutacji. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w jakim miejscu stolicy znajduje się nasz instytut. To pozwoli nam poszukać mieszkania w dogodnej lokalizacji i dobrym dojazdem do budynku uczelni. Warszawa jest największym polskim miastem, dlatego odległości do przejechania nawet komunikacją miejską mogą być spore. A dobre zorganizowanie dojazdu na zajęcia pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, który możemy przeznaczyć na naukę lub pracę dorywczą.

Przeglądanie ofert mieszkaniowych

Znalezienie mieszkania na wynajem nie należy do łatwych zadań, dlatego przeglądanie ofert należy rozpocząć kilka miesięcy wcześniej. Jeśli zostawimy to na ostatnią chwilę, to prawdopodobnie zostaną nam najgorsze i najdroższe mieszkania. Tanie mieszkania w dobrym stanie w Warszawie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dlatego trzeba działać szybko. Jeśli znaleźliśmy kilka ofert, najlepiej umówić się z właścicielami na ten sam dzień. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć kilka pokoi w jednym dniu.

Warto samodzielnie przyjechać do Warszawy i ocenić, jak w rzeczywistości wygląda mieszkanie z oferty. Niestety na zdjęciach nie zawsze widać możliwe defekty lub braki oferowanego lokum. Możliwe, że nie znajdziemy odpowiadającego nam pokoju za pierwszym razem. Dlatego co najmniej miesiąc zapasu będzie nam potrzebny na dopełnienie wszystkich formalności.

Przeprowadzka do Warszawy – przygotowanie rzeczy do transportu

Jeśli już udało się nam znaleźć idealne mieszkanie i podpisaliśmy umowę, to czas na kolejny, nie mniej ważny etap przeprowadzki, a mianowicie: przygotowanie rzeczy do pakowania. Musimy ocenić, co będzie nam potrzebne, jakie ubrania zabrać bądź które książki spakować. Pakowanie się w ostatnim momencie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nie weźmiemy wtedy tego, co tak naprawdę może się nam przydać, za to zabierzemy ze sobą kompletnie niepotrzebne przedmioty.