Przeprowadzka nowożeńców

Przeprowadzka to niesamowite wydarzenie, które budzi zarówno ekscytację, ale również napięcie i stres. Jak sobie z nią poradzić? Jak wszystko zaplanować i nie dać się zwariować – podpowiadamy!

Zaplanujcie wszystko wcześniej razem

Odkładanie przeprowadzki na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Organizowana często w pośpiechu i chaosie powoduje, że zamiast cieszyć się nowym, wspólnym gniazdkiem, jesteśmy rozdrażnieni i zestresowani, a przecież nie o to chodzi! Warto przed przeprowadzką dobrze i bardzo  szczegółowo ją zaplanować, np. zastanówcie się, które meble zabieracie ze sobą, a których się pozbywacie. Podczas tego trudnego dla Was czasu, warto zwrócić się o pomoc do rodziny, najbliższych, aby pomogli Wam w przewiezieniu rzeczy. Jeżeli, niestety, nie będą w stanie pomóc – nie martwcie się – z pomocą przyjdzie firma zajmująca się przeprowadzkami. Czy warto korzystać z jej usług? Oczywiście. Należy jednak pamiętać, aby wybrać tę najlepszą, sprawdzoną, godną zaufania, ale i tanią. W jaki sposób ją sprawdzić? Przede wszystkim, zanim ją zatrudnicie, warto zapoznać się z opiniami na jej temat, ofertami, jakimi dysponuje i  cennikiem. Istotne, abyście dokładnie sprawdzili, jakie czynności wchodzą w skład zamówionej przez Was usługi. Warto również zadzwonić do interesującej nas firmy i dowiedzieć się wszystkich szczegółów, dopytać o nurtujące Was kwestie.

Jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki?

Przede wszystkim – nie należy odkładać jej na ostatnią chwilę. Warto wcześniej dokładnie sobie ją zaplanować, w taki sposób, aby nic nas nie zaskoczyło. Dzięki odpowiednio zaplanowanej przeprowadzce możemy uniknąć niepotrzebnego stresu. Jak to zrobić? Przede wszystkim – przygotować sobie plan działania.

  • Sporządź listę rzeczy, jakie masz do spakowania, pogrupuj je do odpowiednich kartonów i podpisz.
  • Ustal kolejność pakowania – najpierw spakuj ubrania sezonowe, książki, rodzinne pamiątki, a dopiero później rzeczy większe tj. meble.

Przewóz sprzętów

Sprzęty wielkogabarytowe, tj. szafy, lodówki, witryny oraz szeroko pojęte meble nie stanowią już dzisiaj problemu dla firm, które zajmują się przeprowadzkami. Dysponują one dużymi pojazdami dostawczymi, które są wyposażone w windy i pasy, dzięki którym nasze meble nie będą się przemieszczać podczas transportu. Nie martwcie się, Wasze meble nie zostaną uszkodzone. Dzięki specjalnym windom możliwe jest ich bezpieczne załadowanie. Zatrudniając firmę przewozową, warto jednak pamiętać o tym, że mogą wydarzyć się sytuacje, które nie będą od nas zależne. Kierowca zachoruje, firma będzie musiała znaleźć kogoś na zastępstwo, na mieście będą korki, samo pakowanie rzeczy zajmie nam więcej czasu niż sobie założyliśmy. Co za tym idzie? Nasze rzeczy mogą dotrzeć na miejsce z dużym opóźnieniem. Warto mieć zatem plan awaryjny. Może poprosić dodatkowo kogoś z rodziny, kto ma większy samochód, aby przywiózł nam najpotrzebniejsze dla nas rzeczy. Warto też wcześniej zapoznać się z okolicą, w której będziemy mieszkać. Rozejrzeć się, czy są gdzieś w pobliżu restauracje, hotele, miejsca, w których moglibyśmy spędzić czas, czekając na firmę transportową.