Przeprowadzka restauracji – jak się przygotować?

Na terenie Warszawy funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych. Różnią się one od siebie m.in. wielkością, rodzajem serwowanych dań i napojów, a także liczbą klientów. Przeprowadzka restauracji może wynikać z rozwiązania umowy z właścicielem lokum, chęcią przeniesienia się do innej dzielnicy lub poprawą warunków finansowych i możliwością wynajęcia lokum w bardziej prestiżowej okolicy. Jak przygotować się do zmiany lokalizacji prowadzonej restauracji, by cały proces odbył się szybko i sprawnie? Podpowiadamy!

Przeprowadzka Warszawa – przeniesienie restauracji

Przeprowadzkę należy rozpocząć od określenia docelowej lokalizacji. Jeśli przeniesienie lokalu wynika z tego, że chcemy prowadzić go w konkretnej dzielnicy, to pierwszy krok mamy już za sobą. Jeżeli nie, warto wybrać kilka interesujących nas okolic i przemyśleć wszystkie plusy oraz minusy poszczególnych rozwiązań, by zdecydować się na najbardziej satysfakcjonującą opcję. Następnie powinniśmy rozpocząć poszukiwania właściwego lokum – pod uwagę trzeba wziąć m.in. jego wielkość. Po zrealizowaniu wszystkich formalności przychodzi czas na szykowanie się do przeprowadzki. Wszystkie meble, sprzęt kuchenny i akcesoria należy oczyścić, zdemontować oraz odpowiednio spakować. Nie zapominajmy o posegregowaniu posiadanych rzeczy i pozbyciu się tych, które nie nadają się do dalszego użytku. Kolejnym etapem jest przeniesienie wszystkich przedmiotów do wybranego środka transportu, a później przewiezienie ich do nowego lokalu. Jeżeli mamy do dyspozycji tylko jeden pojazd, może okazać się to problematyczne oraz czasochłonne. Następnie powinniśmy zająć się montowaniem mebli i rozkładaniem sprzętu.

Zmiana lokalizacji – tanie przeprowadzki

Samodzielne organizowanie przeprowadzki restauracji może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Wynika to m.in. z konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich sprzętów znajdujących się w lokalu. Problematyczne jest także zdemontowanie mebli i spakowanie ich w rozsądny sposób. Niektóre akcesoria wymagają szczególnej ostrożności – jeśli nie zadbamy o właściwą ochronę, mogą one zniszczyć się w trakcie transportu. Aby uniknąć komplikacji w procesie przenoszenia restauracji z jednego lokalu do drugiego, warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej cieszącej się dobrą opinią. Wykwalifikowana ekipa używa w swojej pracy materiałów najwyższej jakości, które skutecznie chronią transportowane przedmioty. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nie będziemy musieli nosić ciężkich i niewygodnych pudeł oraz sprzętów. Dodatkowo, mamy pewność, że każdy element wyposażenia restauracji zostanie zabezpieczony przed uszkodzeniem. Doświadczona firma ma do dyspozycji pojazdy przystosowane do przewożenia przedmiotów o dużej masie i rozmiarach, dzięki czemu przeprowadzka może być zrealizowana bezpiecznie i szybko. Członkowie ekipy przeprowadzkowej nie tylko pakują i przenoszą wszystkie sprzęty. Mogą również zajmować się demontażem mebli oraz ich późniejszym montażem.