Przeprowadzka Warszawa: Stokłosy czy Imielin – co wybrać?

Przeprowadzka zawsze jest wydarzeniem, które zmienia dotychczasowe życie. Zwykle jest to początek nowego rozdziału. Jednak, aby wszystko poszło po naszej myśli, należy się do niej właściwie przygotować. Planując wyprowadzkę do Warszawy, trzeba chociażby wybrać dzielnicę i osiedle, w których położone ma być nasze nowe lokum. Region stolicy, na który ostatecznie się zdecydujemy, powinien w pełni odpowiadać potrzebom całej rodziny. Sprawdź więc, co wybrać – Stokłosy czy Imielin ‒ i dowiedz się gdzie opłaca się zamieszkać!

Stokłosy – czy warto tam zamieszkać?

Przyglądając się dzielnicom usytuowanym w stolicy naszego kraju, nie można pominąć tych położonych na Ursynowie. Obecnie mieszka tam sporo mieszkańców, jednak udostępniony im obszar jest na tyle duży, że nie można mówić o nadmiernym zatłoczeniu. Jeśli do tego doda się architekturę wkomponowaną w dużą ilość miejskiej zieleni, można znaleźć miejsce, w którym po prostu chce się mieszkać. Takimi cechami charakteryzują się na przykład Stokłosy. Osiedle to wchodzi w skład rejonu określanego mianem Ursynowa Północnego. Jego interesująca nazwa prawdopodobnie wywodzi się od gatunku rośliny, nazwiska szlachcica lub ulicy, która tam przebiega. Dobrą wiadomością odnośnie tej lokalizacji jest na pewno fakt istnienia stacji metra o takiej samej nazwie, przez co szybkie połączenie się z innymi regionami stolicy jest sporym udogodnieniem, korzysta z niego wiele osób. 

Imielin – czy powinien stać się celem przeprowadzki?

Rozważając wszelkie wady i zalety poszczególnych regionów stolicy, warto zwrócić uwagę również na Imielin. Ta centralna część Ursynowa posiada wiele cech, które bezpośrednio przekładają się na zauważalny wzrost liczby mieszkańców osiedla. W ramach tego obszaru tradycyjnie już wyróżnia się dwie części: Stary Imielin i teren określany jako Ursynów-Centrum. Za największą zaletę tej lokalizacji uważany jest przede wszystkim fakt, że mieści się tam stacja linii M1 stołecznego metra. Dzięki temu, dotarcie do dowolnych punktów w Warszawie nie jest niczym trudnym. Połączenie się z wybranym miejscem jest bezproblemowe, a co najważniejsze bardzo szybkie. Wśród wielu osób podróż metrem staje się interesującą alternatywą dla poruszania się po zakorkowanej stolicy swoim własnym samochodem. Istnienie Domu Kultury Imielin gwarantuje mieszkańcom w różnym wieku dostęp do różnorodnych atrakcji i rozrywek, z których mogą korzystać w wolnym czasie. Natomiast polodowcowe jezioro Imielińskie szczególnie wiosną i latem przyciąga tłumy spragnionych aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Amatorzy przebywania na łonie natury znajdą tam swoje miejsce. Na terenie tego osiedla można zauważyć nowe zespoły budynków. Popularne staje się również budowanie tak zwanych szeregowców oraz budynków wielorodzinnych. Warto dodać, że cały czas możliwa jest obserwacja dużego rozwoju tego obszaru. Można więc mieć nadzieję, że ewentualne mankamenty, które niektórzy mogą teraz zauważać, za niedługo staną się przeszłością.