Przeprowadzki Warszawa Żoliborz – czy warto?

Warszawa jest jednym z największych i najbardziej zaludnionych miast Polski. Mieszkanie w stolicy daje wiele perspektyw i możliwości. Planujesz przeprowadzkę do Warszawy? A może już w niej mieszkasz, ale chcesz zmienić dzielnicę? Dobrym pomysłem może okazać się Żoliborz. Przyjrzyjmy się, jakie są zalety i wady tego rejonu.

Warszawski Żoliborz

Jest to najmniejsza terytorialnie dzielnica Warszawy, ma powierzchnię o wielkości tylko 8,47 km². Graniczy z Bielanami, Bemowem, Wolą oraz Śródmieściem. Dzielnica ta znajduje się po lewej stronie nurtu Wisły. Jej nazwa również jest związana z ciekawą historią, bowiem pochodzi od francuskiego Joli Bord, czyli „Piękny Brzeg”. Wcześniej tereny te nazywano ,,Polikowo”, „Polików”, „Polków” lub „Fawory”.

Zalety mieszkania na Żoliborzu

Warszawski ratusz przeprowadził badanie, w którym zapytał mieszkańców Żoliborza jakie są według nich największe atuty zamieszkiwanego przez nich terenu. Najczęściej padającymi odpowiedziami było dużo  zieleni, cisza i spokój oraz obecność stacji metra. Odpowiedzi te wydają się bardzo wiarygodne i prawdziwe. Żoliborz, chociaż położony w centralnej warszawie jest mały i otoczony parkami. Dodatkowo, mimo iż niesłusznie,  często jest postrzegany jako nudny i starodawny. Nic więc dziwnego, że może panować tam spokój.

Atutem Żoliborza jest niewątpliwie zieleń. W tej dzielnicy pełno jest zielonych skwerów, parków i miejsc wprost idealnych do spacerowania. Świetnym przykładem jest Park Cytadela.  To malowniczy park, w którym znajdują się ruiny z czerwonej cegły. Razem z roślinnością tworzą piękny duet. To świetne miejsce do joggingu, pikniku lub odpoczynku z książką na kocu na trawie.  

Znajdziemy tam również Kępe Potocką z atrakcyjnymi ścieżkami do biegania lub jazdy na rolkach oraz wielkim jeziorem miejskim po którym można pływać kajakiem.

Metro to kolejna zaleta mieszkania na Żoliborzu. Dzięki niemu możemy sprawnie i szybko dotrzeć do innego miejsca w stolicy. Przez teren przebiega I linia metra, znajdują się tu dwie stacje: Plac Wilsona oraz Marymont.

Oprócz powyższych zalet Żoliborz ma jeszcze wiele, wiele innych atrakcji. Zachwyca architekturą, klimatycznymi knajpkami i barami oraz ośrodkami kultury np. Prochownia lub Fort Sokolnickiego.

Wady mieszkania na Żoliborzu

Niestety, niemal zawsze gdy coś ma zalety to musi posiadać także wady. Jakie są na Żoliborzu? Mieszkańcy wymieniają głównie korki, małą liczbę miejsc parkingowych oraz liczne remonty i przebudowy. Nie jest to jednak nic dziwnego w tak dużym mieście jak Warszawa czy wyróżniającego Żoliborz wśród innych dzielnic stolicy.

Żoliborz to dobre miejsce dla osób, które cenią sobie spokój oraz obecność zieleni, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z zalet mieszkania w dużym mieście. Jeśli jesteś zdecydowany na przeprowadzkę, warto powierzyć ją solidnej firmie, jaką jest Express-przeprowadzki. Wykonuje ona tanie i skuteczne przeprowadzki na terenie Żoliborza, ale też całej Warszawy.