Pytania, które warto zadać osobom z firmy transportowej podczas ustaleń

Pytania, które warto zadać osobom z firmy transportowej podczas ustaleń

Poszukiwanie najlepszej firmy przeprowadzkowej w Warszawie może okazać się trudnym zajęciem. Jak w końcu w gąszczu ofert znaleźć placówkę, która w sposób profesjonalny podejdzie do realizowanych zadań? Ważne są pierwsze wrażenie oraz dokładne ustalenie wszystkich szczegółów. O co zapytać pracowników firmy transportowej?

Podejście do klienta i pierwsze wrażenie

Obecnie większość rzeczy można załatwić przez internet. W ten sposób wysyła się także zapytania do różnych firm, w tym do tych, które specjalizują się w przeprowadzkach. Profesjonalne podejście do klienta objawia się między innymi w szybkości odpowiadania na maile. Jeśli czekamy na przesłanie informacji dość długo, to lepiej od razu poszukać innej firmy. W trakcie rozmów telefonicznych można także wyczuć, czy dana organizacja podejmie się nawet trudnych zadań. Słysząc fazę: „tego się nie da zrobić”, również rozpocznijmy poszukiwania od nowa.

Łatwość w nawiązywaniu kontaktów

Szybka reakcja na nasze zapytania oraz poszukiwanie najlepszych dróg rozwiązania problemów świadczy o profesjonalnym podejściu do osób, zamawiających usługi transportowe. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów pozwala sprawnie ustalić zakres usług oraz termin, a to właśnie są podstawowe rzeczy przy planowaniu przeprowadzki na nowe lokum.

Określenie odległości przy przeprowadzce

Najważniejsze pytanie to zawsze kwestia ceny. Aby pracownicy mogli szybko wycenić zlecenie, należy podać wszystkie informacje. Jedną z nich jest adres odbioru rzeczy oraz miejsce docelowe. W ten sposób uda się ustalić, ile mniej więcej czasu zajmie przewiezienie pudeł. Należy także podać, jaką ilość rzeczy mamy oraz czy są to sprzęty AGD, meble czy może same kartony z zawartością.

Pytania o zabezpieczenie pudeł i sprzętów AGD

Warto dokładnie dowiedzieć się, jak będą zabezpieczone poszczególne elementy. W ten sposób możesz zweryfikować, czy dana placówka zadba o Twój dobytek. W tym momencie dobrze by było dowiedzieć się, jak wygląda kwestia ubezpieczenia. Profesjonalne firmy oferują dodatkowe polisy ubezpieczeniowe. Dzięki nim możesz spokojnie oddać swój dobytek w ręce obcych ludzi bez obawy, że pojawią się straty finansowe. Kwestia zabezpieczenia oraz ubezpieczenia to jedna z ważniejszych rzeczy, o jakie powinnaś zapytać pracowników firmy przeprowadzkowej.

Stan techniczny pojazdów

Klienci często zapominają o tej ważnej rzeczy. Wszystkie pojazdy transportowe powinny posiadać aktualne przeglądy oraz dokumenty potwierdzające, że dany samochód został dopuszczony do uczestnictwa w ruchu drogowym. Wypadki na drogach mogą zdarzyć się zawsze, jednak zły stan auta sprawia, że są one bardziej prawdopodobne. Jest to o tyle ważne, że w trakcie kolizji może dojść do zniszczenia mienia.

Spersonalizowane podejście do klienta

Bardzo ważną kwestią w przypadku organizacji przeprowadzek jest spersonalizowane podejście do klientów. W ten sposób można wszystko ustalić już podczas pierwszej rozmowy, a to znacznie przyśpiesza cały proces i daje poczucie spokoju.