Przeprowadzka - Ochota czy Remebertów

Rembertów vs. Ochota – gdzie przeprowadzić się w Warszawie?

Decyzja o przeprowadzce na pewno nie jest łatwa. Jeśli jednak wiemy, że chcemy zamieszkać w stolicy, warto wcześniej zastanowić, którą dzielnicę wybrać. Warszawa podzielona jest na 18 dzielnic, dwie z nich to Ochota oraz Rembertów. Która z tych dwóch dzielnic będzie idealnym miejscem do zamieszkania? Oto kilka podpowiedzi ułatwiających przeprowadzkę w Warszawie.

Spokojny Rembertów – idealny do przeprowadzki w Warszawie

Dzielnica Rembertów położona jest we wschodniej części stolicy. Należy do najmniej zaludnionych terenów miasta. To idealne miejsce dla osób, które chcą jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Obszary leśne stanowią około 30% Rembertowa. Do najpiękniejszych parków należy rezerwat Kawęczyn. Zabudowa jest tutaj niska. W obrębie dzielnicy przeważają niskie jednorodzinne i wielorodzinne domy i bloki. Komunikacja z Centrum jest dość sprawna. W Rembertowie działa Szybka Kolej Miejska, a dojazd do Centrum zajmuje około 15 minut. Mieszkańcy mogą korzystać z licznych sklepów, 4 bibliotek oraz 2 domów kultury. Rodziny z dziećmi nie powinny mieć problemu ze znalezieniem szkoły bądź przedszkola. Oferta rekreacyjna jest dość dobrze rozwinięta, zwłaszcza dla osób uprawiających sporty. W Rembertowie działa Akademicki Ośrodek AON, który udostępnia mieszkańcom dzielnicy hale sportowe, pływalnie oraz salę sportów walki. Dzieci i młodzież na pewno będą zachwycone boiskami, placami zabaw oraz torem przeszkód w obiekcie sportowo-rekreacyjnym Syrenka.

Rembertów to idealne miejsce dla osób ceniących spokój, ciszę i bezpieczeństwo. Rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze, które chcą odpocząć na pewno dobrze się tutaj poczują. Młodzi ludzie pragnący poczuć tętniące życie towarzyskie mogą w Rembertowie nie czuć się aż tak dobrze. Dla nich lepsza będzie inna dzielnica, popularna Ochota.

Warszawa – czy dobrze mieszka się na Ochocie?

Ochota to jedna z najbardziej lubianych dzielnic Warszawy. Mieszkań jest tutaj bardzo dużo, ale są też mocno zagęszczone. W związku z tym, że ciężko tutaj znaleźć działkę do budowy pod nowe inwestycje, mieszkania pochodzą raczej z rynku wtórnego. Na pewno jest to dzielnica bardzo dobrze skomunikowana. Dlatego osoby pracujące, a nie posiadające własnych samochodów, dostaną się do biur bez większych problemów. Gęstość zaludnienia wpływa także na duże zakorkowanie dzielnicy, a tym samym na wysoki poziom hałasu.

Miłośnicy zakupów będą się na Ochocie czuli jak w raju. Znajduje się tutaj bardzo duża liczba sklepów, w tym dwie duże galerie handlowe: Reduta i Blue City. Młodzi ludzie mogą poczuć na Ochocie tętniące życie. Małe knajpki, ośrodki kulturalne, teatry, sprawiają, że nie można się nudzić. Oferta kulturalna jest bardzo rozbudowana. Rodziny mają możliwość wyboru szkół, przedszkoli czy żłóbków.

Przeprowadzka w Warszawie powinna być poprzedzona dokładnym sprawdzeniem, która dzielnica będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Jeśli wolimy wielkomiejskie tereny, nie przeszkadza nam hałas i dość szybkie życie, to na pewno odnajdziemy się na Ochocie. Osoby ceniące spokój, ciszę i możliwość korzystania z terenów zielonych docenią Rembertów i jego okolicę.