Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele przedmiotów posiadasz w domu, dopóki nie przychodzi moment przeprowadzki, a dokładnie pakowania. Trzeba to wszystko odpowiednio zabezpieczyć – najlepiej oczywiście sprawdzają się w tym celu kartony. Nie wystarczy jednak, że gdzieś tam (może) w swojej piwnicy czy na strychu posiadasz ze 2-3 ich sztuki. Potrzebna ci będzie znacznie większa ich ilość. Tylko – tu pojawia się pytanie – skąd je brać? Tak naprawdę wcale nie jest to takie trudne. Możliwości są przynajmniej trzy, i tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak dużo masz czasu na zorganizowanie kartonów i czy możesz pozwolić sobie na to, by za nie zapłacić.

Kartony ze sklepu

To zdecydowanie najlepsza, bo całkowicie bezpłatna, alternatywa. Czasem tylko wymaga trochę więcej czasu. A do jakiego sklepu pójść? Tak naprawdę to bez większej różnicy, ale najlepsze okazują się markety, sklepy budowlane i osiedlowe sklepy spożywcze. Dobrze jest dowiedzieć się, w jakich dniach wybrany punkt ma dostawę – wtedy będziesz miał pewność, że otrzymasz odpowiednią ilość potrzebnych kartonów. To naprawdę nie jest trudne – po prostu poproś pracownika, a ten na pewno chętnie ci pomoże (okaże się to dla sklepu lepszą perspektywą niż utylizacja kartonów na własną rękę). Co więcej, naprawdę wiele osób korzysta z takiego rozwiązania, więc nie ma tym nic krępującego ani niestosownego.

expres_html_m17ef140c

Kartony kupione

Oczywiście kartony można też kupić. Nie musisz wtedy chodzić, prosić i sprawdzać terminów dostaw. Na przykład szukasz sobie wygodnie, we własnym domu firmy oferującej kartony przez internet, składasz zamówienie i wszystko przychodzi prosto do twojego domu. Oczywiście wiąże się to z kosztami. Dlatego skoro już płacisz, zadbaj o to, by kupić odpowiednie kartony.

Po pierwsze, pamiętaj, że nie zawsze większe oznacza lepsze. Fakt, zmieścisz w takim kartonie więcej, ale całość może tak dużo ważyć, że będziesz miał problemy z przenoszeniem kartonu. Lepiej wybrać więcej mniejszych. Po drugie, do delikatnych i ciężkich rzeczy wybieraj wzmocnione, czyli 5-warstwowe, kartony. Po trzecie, porównuj ceny nie tylko między sklepami, ale i między pojedynczymi kartonami, a ich zestawami. Zwykle te drugie bardziej się opłacają. Jeśli dobrze poszukasz, to karton przeprowadzkowy (5-warstwowy) kupisz nawet od 2,50-3 zł.

expres_html_35aa9fa

Kartony od firmy przeprowadzkowej

To zapewne najwygodniejsze rozwiązanie – bo na 90% i tak korzystasz przy przeprowadzce z usług takiej firmy, więc przy okazji możesz poprosić o kartony. Czy będziesz musiał za nie dodatkowo zapłacić? To trudne pytanie, bo tak naprawdę wszystko zależy od firmy przeprowadzkowej, z którą współpracujesz. Czasem kartony są już w cenie, czasem trzeba za nie zapłacić. Dlatego też warto pomyśleć o tym już na etapie poszukiwania firmy – porównując oferty, zwracaj uwagę na to, czy i na jakich zasadach udostępniają one materiały potrzebne do pakowania swojego dobytku.

Jak widać, możliwości pozyskania kartonów do przeprowadzki jest całkiem sporo, więc na pewno uda ci się odpowiednio zabezpieczyć wszystkie swoje domowe przedmioty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *