Sprzęt AGD - kilka sposobów na sprawny transport podczas przeprowadzki

Sprzęt AGD – kilka sposobów na sprawny transport podczas przeprowadzki

Podczas przygotowań do przeprowadzki musimy zadbać o wiele rzeczy. Zmiana adresu wymaga od nas załatwienia wielu formalności, na przykład przemeldowania się. Oprócz tego trzeba spakować cały dobytek. I tutaj warto zastanowić się, jak przewieść poszczególne przedmioty. Inaczej będziemy pakować książki, inaczej szklaną zastawę, a inaczej sprzęty AGD. Jak zatem przygotować urządzenia elektryczne do transportu?

Sprzęt AGD – jak go zabezpieczyć przed przeprowadzką

Najczęściej sprzęty AGD (kuchenki, pralki, lodówki, telewizory czy wysokiej klasy głośniki) należą do najdroższych elementów wyposażenia naszego domu bądź mieszkania. Dlatego spakowanie ich wymaga szczególnej uwagi. Każdy sprzęt AGD powinien być dokładnie zabezpieczony specjalną folią (pamiętajmy, że lodówka musi być wcześniej porządnie rozmrożona, inaczej będzie się z niej lała woda) Z reguły używa się popularną folię bąbelkową, która dobrze amortyzuje wstrząsy podczas transportu.

Kolejny krok to spakowanie do pudeł. Jeśli zachowaliśmy oryginalny karton, to nie będziemy mieli z tym problemu. Jednak większość z nas dość szybko pozbywa się wszystkich kartonów. W takim wypadku musimy znaleźć w miarę pasujące pudło. W przypadku za dużych kartonów warto dodatkowo zająć czymś przestrzeń. Można do tego wykorzystać wspomnianą już folię, stare pomięte gazety lub niepotrzebne już ubrania. Dzięki temu urządzenia w pudle nie będą się przemieszczać, co na pewno ograniczy możliwość powstania awarii podczas transportu.

Pamiętajmy także, żeby podkleić każde pudło. Nie używajmy do tego zwykłej, cienkiej taśmy klejącej ze sklepu papierniczego. W tym wypadku potrzebny będzie produkt do zadań specjalnych. W sklepach budowlanych dostępne są bardzo wytrzymałe, szersze oraz grubsze taśmy, które idealnie sprawdzą się przy przeprowadzce.

Kolejna kwestia to spakowanie kabli i przewodów. Jeśli spakujemy wszystko do jednego worka, to rozplątanie kabli oraz dopasowanie do odpowiedniego urządzenia może zająć sporo czasu. Dlatego lepiej włożyć kabel do pudła, w którym znajduje się dana maszyna.

Transport AGD w Warszawie

Układanie sprzętów AGD w specjalnym samochodzie może przypominać popularną w latach 90. grę Tetris. Wszystkie urządzenia muszą być ułożone tak, aby krawędzie jednej maszyny nie uszkodziły innej. Dlatego lepiej poświęcić załadowaniu urządzeń sporo uwagi. Dzięki temu mamy pewność, ze podczas transportu nie powstaną żadne zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Jest to szczególnie ważne przy przewożeniu monitorów LCD. Układając delikatne monitory, zwróćmy uwagę, czy nie stoją w pobliżu kantów. Czasem lepiej położyć je płasko (jeśli jest miejsce w aucie), dzięki czemu nie przewrócą się podczas jazdy.

Wynajęcie firmy transportowej w Warszawie

Przewożenie rzeczy przy przeprowadzce na terenie Warszawy może być utrudnione, chociażby przez korki. Jeśli nie mam dużego samochodu, trzeba będzie jechać kilka razy. Zajmie nam to sporo cennego czasu. Dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem firmy przeprowadzkowej. W stolicy wybór jest spory. Przejrzyjmy zatem oferty różnych przedsiębiorstw i zapoznajmy się z opiniami innych użytkowników. Jako profesjonalna firma przeprowadzkowa polecamy się do tego rodzaju zadań.