Studencka przeprowadzka – na co zwrócić uwagę?

Wrzesień to czas, w którym uczniowie wracają do szkoły, a studenci… gorączkowo poszukują lokum, w którym zamieszkają w okresie swojej nauki. Czasem zdarza się, że szukają nowego miejsca zamieszkania już w trakcie roku akademickiego. Jak przygotować się do studenckiej przeprowadzki? Zaplanować ją, a może wręcz przeciwnie – pozostać spontanicznym? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka rad, które mogą się przydać podczas przeprowadzki.

Zapoznaj się z nowym miastem

Niby oczywiste, ale jednak okazuje się, że zapoznanie się z topografią nowego miasta niektórym może zająć sporo czasu, dlatego warto wcześniej kupić mapę miasta. Pamiętajmy, że bywają sytuacje, w których Internet nie zawsze ma rację.

Zorientuj się, jakie jest wyposażenie nowego lokum

Wynajmujesz mieszkanie z kolegą, a może jedynie pokój w wieloosobowym mieszkaniu? Niezależnie od tego – koniecznie zorientuj się, jakie jest wyposażenie Twojego przyszłego lokum. Takie rzeczy, jak łóżko, biurko czy szafa są oczywiste – zwróć jednak uwagę na detale tj. sztućce, miski, kubki czy też sprzęty codziennego użytku – mikrofalówka, odkurzacz, żelazko z deską, czajnik czy mop. Jeżeli widzicie, że czegoś w mieszkaniu Wam brakuje – zapiszcie to, zróbcie listę: co weźmiecie z domu, a co kupicie już na miejscu. Zwróćcie również uwagę na to, w jakiej dzielnicy położone jest Wasze nowe mieszkanie oraz, czy jest dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta. Zobaczcie także, gdzie macie najbliższy sklep, przychodnię zdrowia i bibliotekę.

Zastanów się nad tym, w jaki sposób przewieziesz swoje rzeczy do nowego mieszkania

Jeżeli nie zamierzasz przewozić rzeczy wielkogabarytowych, tj. mebli – bez problemu powinieneś zmieścić się ze wszystkimi swoimi bagażami w samochodzie. To najwygodniejszy środek transportu przy przeprowadzkach. Warto więc poprosić rodziców albo znajomych, aby podwieźli wszystkie Twoje niezbędne rzeczy. Jeżeli jednak postanowiłeś zabrać ze sobą wielkogabarytowe meble, które zmieszczą się jedynie w dużym przewozowym aucie – jesteś zmuszony do wynajęcia firmy zajmującej się przeprowadzkami.

Przejrzyj swoje rzeczy

Przeprowadzka to idealny moment, aby przejrzeć wszystkie swoje rzeczy – ubrania, buty, dodatki, ale też książki, czasopisma. Warto uświadomić sobie, jak często będziemy w domu i ile jesteśmy w stanie ze sobą zabrać. Jeżeli wiemy, że w domu będziemy dopiero na święta – koniecznie musimy zabrać ze sobą wszystkie jesienno-zimowe ubrania oraz odpowiednie obuwie. Jeśli chodzi o rzeczy osobiste – koniecznie bierzemy to, co się przyda, np. dokumenty z banku, książeczkę zdrowia.

Kosmetyczka pod lupą

Jeśli chodzi o spakowanie kosmetyczki – nie przesadzaj! Zabierz jedynie te rzeczy, które są dla Ciebie niezbędne: szczoteczka do zębów, pasta, żel, szampon, dezodorant, perfumy. W przypadku dziewczyn wiadomo: podkład, tusz, kredka. Jednak tu drobna uwaga – nie przesadzajciei nie róbcie zapasów. Warto wziąć pod uwagę fakt, że mieszkając z innymi osobami, w łazience nie będziemy mieli tyle miejsca dla siebie.

Przybory na studia

Zeszyty, notatniki, zakreślacze, karteczki samoprzylepne  oraz wszystkie inne niezbędne gadżety studenta bez problemu kupisz już na miejscu. Nie woź tego ze sobą, nie ma to najmniejszego sensu.