Transport pralki podczas przeprowadzki w Warszawie

Transport pralki podczas przeprowadzki w Warszawie

Planując przeprowadzkę w Warszawie, należy dokładnie zabezpieczyć sprzęty AGD. Najczęściej należą one do najdroższych posiadanych przedmiotów, dlatego warto dokładnie przygotować się do ich transportu. Jak krok po kroku przewieźć pralkę do nowego lokum? Oto krótki poradnik.

Zabezpieczenie urządzenia przed transportem

Przygotowując sprzęty AGD do transportu w Warszawie, należy je odpowiednio zabezpieczyć. To prawdopodobnie najważniejsza czynność, jaką musimy wykonać. W przypadku pralki istotne jest odłączenie jej od odpływu wody. Najpierw przygotujmy miskę, ponieważ wąż może zawierać resztki wody z ostatniego prania. To pozwoli uniknąć zalania łazienki. Następny krok to odłączenie węża oraz wszystkich przewodów. Kabel i wąż można przymocować do specjalnych uchwytów znajdujących się na tylnej części obudowy.

Zabezpieczenie ruchomych elementów

Każda pralka ma panel sterowania, na którym znajdują się ruchome elementy. Nowsze modele z reguły są wyposażone w małe wyświetlacze i dotykowe włączniki. Nawet jeśli nie ma ruchomych pokręteł, cały interfejs musi zostać odpowiednio zabezpieczony. Najlepiej zakleić go specjalną folią bąbelkową i taśmą klejącą. W ten sposób wyświetlacz nie porysuje się, a powłoka chroniąca przyciski nie popęka.

Jak przewozić pralkę

Przewóz sprzętów AGD musi odbywać się z użyciem pudeł. Oczywiście najlepiej zapakować urządzenia do tych samych kartonów, w których zostały zakupione. Niestety większość z nas po rozpakowaniu nowych lodówek, pralek czy kuchenek wyrzuca opakowania, dlatego należy znaleźć nowe pudło odpowiedniej wielkości. Jeśli nie udało się nam zdobyć kartonu pasującego rozmiaru, można użyć większego opakowania. W tym wypadku musimy dokładnie owinąć całą pralkę wspomnianą już folią. Co zrobić, gdy materiał ten właśnie nam się skończył?

Do zabezpieczenia pralki można użyć także starych ubrań, pogniecionych gazet lub kawałków styropianu. Tak ułożony i owinięty sprzęt nie będzie się przemieszczał nawet w za dużym pudle. Szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie narożników, które mogą ulec zniszczeniu podczas transportu.

W jakim samochodzie przewozić pralkę?

Większość z nas posiada samochód osobowy. Spakowanie sporych rozmiarów pralki nawet do dużego pojazdu może okazać się dość problematyczne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest auto dostawcze. Skąd wziąć taki samochód? Najlepiej skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Dodatkowo pracownicy firmy transportowej pomagają przenosić pudła do samochodu. Pralka to urządzenie ciężkie. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak ułożyć poszczególne pakunki w aucie. Jeśli zapakowaliśmy cały sprzęt, pamiętajmy o podpisaniu pudeł. W ten sposób osoby transportujące nasz dobytek dostają wszystkie informacje o sposobie przenoszenia kartonów.

Co zrobić w nowym mieszkaniu?

Po przyjeździe do nowego mieszkania, należy delikatnie rozpakować pralkę. Jeśli przeprowadzaliśmy się w czasie bardzo niskich temperatur, warto odczekać kilka godzin przed podłączeniem urządzenia. Oczywiście sprzęt należy wypoziomować.