Ursynów vs. Praga - gdzie się przeprowadzić?

Ursynów vs. Praga – gdzie się przeprowadzić?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem dzielnicy Warszawy do przeprowadzki i wahasz się między Ursynowem a Pragą, warto poznać największe zalety obydwu rozwiązań. Dowiedz się więcej o tych obszarach, aby podjąć odpowiednią decyzję.

Komunikacja z centrum Warszawy

W kwestii połączeń komunikacyjnych z centrum stolicy, zarówno Ursynów, jak i Praga zapewniają dogodne warunki dojazdu. Na terenie pierwszej z wymienionych dzielnic znajduje się początkowa stacja metra. Ten rodzaj transportu pozwoli na szybkie i bezproblemowe przemieszczanie się między różnymi częściami Warszawy. W przypadku Pragi odległość do centrum również nie powinna sprawić jakiegokolwiek ograniczenia ze względu na rozwinięty system komunikacji miejskiej, w tym również drugą linię metra.

Rodzaj zabudowania

W przypadku rodzaju dominującego charakteru infrastruktury w obydwu dzielnicach występują już całkiem znaczne różnice. Warszawska Praga to przede wszystkim starsze kamienice, które poddawane są renowacjom. Sprawiają one, że ta część stolicy przede wszystkim sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie klimatyczne uliczki, pełne kolorowych, interesujących murali. Ursynów natomiast, charakteryzuje się dużą liczbą nowoczesnych, jak i lekko starszych bloków mieszkalnych, oferujących różne metraże.

Obszary zielone w Warszawie

Jeśli cenisz sobie naturalne otoczenie, warto skupić się na obszarach Warszawy, które zagwarantują łatwą dostępność kontaktu z przyrodą. Znajdujący się na terenie Ursynowa Las Kabacki, czy teren wokół Jeziora Zgorzała, zapewnią doskonałą przestrzeń do spokojnych spacerów. Z kolei Park Praski z pewnością zachwyci osoby, które zdecydują się na przeprowadzkę do tej części miasta. Warszawska Praga zaoferuje także wiele innych terenów zielonych np. w postaci Parku Skaryszewskiego.

Przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Kolejnym ważnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego miejsca zamieszkania, jest przestrzeń dla rodzin z dziećmi. Jeśli przeprowadzasz się razem z pociechą, warto zwrócić uwagę na bliskość placówek oświatowych. Zarówno w przypadku Ursynowa, jak i Pragi, z łatwością znajdziesz szkoły, które zadbają o kształcenie Twojego dziecka. Natomiast w kwestii edukacji wyższej, pierwsza z wymienionych dzielnic zaoferuje chociażby Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, a druga Uczelnię Medyczną im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Atrakcje i życie towarzyskie

Decydując się na przeprowadzkę na teren warszawskiego Ursynowa, zyskasz bliską odległość do Torów Wyścigów Konnych na Służewcu. To właśnie tam organizowane są gonitwy konne, jak i szereg innych wydarzeń rozrywkowych i nie tylko. Ursynów oferuje także dostępność licznych ośrodków kultury. Z kolei w przypadku Pragi warto zwrócić uwagę na rozwiniętą sieć lokalów gastronomicznych, w których można znaleźć różnorodne propozycje dań z wielu zakątków świata.

Każda z omawianych dzielnic posiada swoje specjalne zalety, które dla jednych okażą się bardziej przekonujące, a dla innych trochę mniej. Dlatego, podejmując ostateczną decyzję o wyborze obszaru do zamieszkania, dobrze kierować się indywidualnymi preferencjami.