W co spakować się podczas przeprowadzki w Warszawie Podpowiadamy (1)

W co spakować się podczas przeprowadzki w Warszawie? Podpowiadamy

Odpowiednie spakowanie swojego dobytku jest podstawą do wygodnej przeprowadzki. Pakujemy wszystko, od szafek po ich zawartość. Podczas przewożenia większej ilości rzeczy musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów, aby nie uległy zniszczeniu. Najbardziej należy uważać na obiekty szklane lub kruche, powinniśmy spakować je tak, aby dotarły do miejsca docelowego w jednym kawałku. Poniżej przeczytasz jak najlepiej spakować swoje rzeczy podczas przeprowadzki w Warszawie.

Wstępny plan przeprowadzki

Dla lepszego i sprawnego przeprowadzenia warto rozważyć stworzenie planu. Wtedy pakowanie może zostać podzielone na określone dni i konkretne pomieszczenia. Pakowanie wcale nie jest tak wielkim wyzwaniem. Wystarczy jedynie odpowiedni plan i podejście. Lista „ do zrobienia” pozwala na uniknięcie pośpiechu podczas pakowania. Gdy zrobimy plan może okazać się, że wiele rzeczy jest do sprzedania lub oddania i nie ma potrzeby zabierania ich ze sobą. Rzeczy zimowe, czy te mało używane możemy zacząć chować dużo wcześniej.

Transport odzieży podczas przeprowadzki w Warszawie

Odzież jest dość problematyczna do przewożenia – może zostać nieodwracalnie zabrudzona podczas podróży. Pakowanie ubrań powinno być oddzielnym elementem od pakowania np. Mebli. Wiele ludzi preferuje pakowanie odzieży w worki. Należy być świadomym, że rzeczy wyciągnięte z worka po przeprowadzce będą bardzo pogniecione. Po rozpakowaniu będzie nas czekać ponowne układanie.

Rodzaje kartonów do przeprowadzki

Kartony przeznaczone do przenoszenia przedmiotów są wyposażone w mocniejsze uchwyty po bokach. Wykonane zostały z dwuwarstwowej tektury i mieszczą od 50 do 60 litrów. Ciężar jaki mogą przechowywać to około 40 kg. Dla rzeczy o większej wadze powstały nawet kartony z trójwarstwowej tektury. Na rynku możemy znaleźć coraz więcej kartonów – przeznaczone na książki czy na bieliznę. Największe pudła transportowe udźwigną ciężar do 50 kg.

Duże i trwałe kartony

Najlepiej wyposażyć się w wytrzymałe opakowania i kartony. Warto pamiętać, aby miały one różną wielkość. Przedmioty powinno się pakować i dzielić według kategorii. Rzeczy, które mogą ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu – szkło, wazony najlepiej obłożyć styropianem bądź folią bąbelkową. Ubrania powinno się pakować bez wieszaków – zaoszczędzi to wiele miejsca.

Pudełko z prywatnymi przedmiotami

W trakcie przenoszenia i rozpakowywania wiele może uciec z głowy. Warto wtedy posiadać pudełko ze swoimi najważniejszymi przedmiotami. Można w nim umieścić ubrania na najbliższe dni, ważne dokumenty, sztućce czy przybory toaletowe. Dzięki temu w trakcie chaosu nie ma potrzeby szukania osobistych przedmiotów.

Pakowanie to istotna kwestia!

Odpowiednio spakowane i zabezpieczone przedmioty dojadą do nowego miejsca bez żadnych komplikacji. Warto pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu odzieży lub materiałów szklanych, kruchych. Każda rzecz, która zostaje przewożona powinna być czysta, a przede wszystkim sucha. Natomiast jeśli chcemy przetransportować rzeczy brudne – powinniśmy je osobno spakować.