Wady i zalety przeprowadzki pod Warszawę

Wiele osób pragnie czerpać z wielkomiejskiego trybu życia, jednocześnie stara się jednak uniknąć typowego dla Warszawy zgiełku i hałasu. Jak tego dokonać? Rozwiązanie jest banalnie proste. Wystarczy pracować lub uczyć się na terenie stolicy oraz mieszkać w jednej z miejscowości ulokowanych pod Warszawą. Sprawdź jakie są wady i zalety takiego rozwiązania! 

Aglomeracja warszawska – postaw na miasto odpowiadające Twoim potrzebom!

Aglomeracja warszawska to obszar obejmujący Warszawę oraz liczne miasta, miejscowości i wsie położone wokół stolicy. Ten region województwa mazowieckiego wyróżnia się silną siecią połączeń i powiązań. Miejscowości wchodzące w skład tej aglomeracji określa się mianem miast satelickich lub sypialni Warszawy. Są to na przykład: Żyrardów, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Pruszków, Marki, Piaseczno, Legionowo, czy Mińsk Mazowiecki. Idealnie obrazuje to pierwszą zaletę przeprowadzki pod Warszawę, czyli mnogość konkretnych miejsc, w których można zakupić dom lub wynająć mieszkanie. 

Tanie przeprowadzki – wybierz dom lub mieszkanie pod Warszawą!

Kolejną mocną stroną przeniesienia się w okolice stolicy jest możliwość zaoszczędzenia. W końcu wynajem mieszkania, czy zakup domu jest dużo tańszy na przedmieściach niż w centrum Warszawy. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które dysponują nieco mniejszym budżetem, a przeprowadzka w ten rejon naszego kraju zawsze była ich wielkim marzeniem. 

Relaks pośród zieleni na wyciagnięcie ręki!

Przeprowadzka pod Warszawę będzie strzałem w dziesiątkę również dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, ciszę i brak tłoku. Cechy te na pewno nie charakteryzują hałaśliwej stolicy, w której korki uliczne oraz tłum ludzi występują na porządku dziennym. Można je natomiast zauważyć na jej obrzeżach. Takie warunki sprzyjają zachowaniu intymności, relaksowi na świeżym powietrzu, czy też uprawianiu sportów. Docenią to chociażby rodziny z dziećmi. 

Łatwy dostęp do wszystkich możliwości, jakie daje duże miasto!

Jednocześnie, mieszkając poza stolicą, nie trzeba całkowicie rezygnować ze wszystkich dobrodziejstw, które można w niej znaleźć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby także w takiej sytuacji uczyć się w Warszawie, pracować tam, czy też korzystać z bogatej oferty kulturalnej, społecznej i sportowej, jaką oferuje to miasto. 

Etat kierowcy – czy jesteś na to gotowy?

Jedną z głównych wad związanych z zamieszkaniem pod Warszawą jest konieczność spędzania dużej ilości czasu w środkach transportu miejskiego. Miejscowości satelickie są niekiedy znacznie oddalone od centrum stolicy, a komunikacja publiczna bardzo często nie działa tam tak jak należy. Zwłaszcza, jeśli posiada się małe dzieci, można zostać wtedy szoferem, który kilka razy dziennie będzie odwoził je do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, czy spotkania z kolegami z klasy. 

Dom jako sypialnia – czy naprawdę o tym marzysz?

Podjęcie decyzji o przeprowadzce pod Warszawę wiąże się zwykle ze spędzaniem całego dnia w centrum miasta. Do domu na przedmieściach przybywa się dopiero pod wieczór, tylko po to, aby wyspać się i kolejnego ranka powtórnie wyruszyć do Warszawy. W takim przypadku utrzymywanie bliższych relacji z sąsiadami jest wręcz niemożliwe.