Warszawa Kabaty – czy warto się tam przeprowadzić?

Rynek nieruchomości w Warszawie jest naprawdę ogromny. Dostępność mieszkań przeznaczonych do zakupu lub wynajęcia cechuje się dużą różnorodnością. Wybierać można pomiędzy lokalizacjami umiejscowionymi w rozmaitych dzielnicach stolicy. Obecnie największą popularnością cieszą się – Mokotów, Śródmieście i Ursynów. W tej ostatniej lokalizacji uwagę coraz bardziej przyciągają warszawskie Kabaty. Sprawdź, czy warto jest się tam przeprowadzić!

Gdzie położone są Kabaty?

Ursynów to jedna z dzielnic znajdujących się w stolicy naszego kraju. Lokalizacja ta usytuowana jest w lewobrzeżnej części miasta. To bardzo rozległy region, na którym mieszka obecnie ponad 150 000 osób. Na Ursynowie wiele lat temu istniały różne wsie oraz osady. Dzisiaj poszczególne osiedla tej dzielnicy biorą od nich swoje nazwy. Dlatego też Ursynów dzieli się na trzynaście obszarów. Są to: Dąbrówka, Grabów, Jeziorki Północne i Południowe, Natolin, Pyry, Skarpa Powsińska, Stary Służew, Stary Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów Północny, Wyczółki oraz Kabaty. Te ostatnie położone są we wschodniej części Ursynowa, zaraz przy Lesie Kabackim. Szacuje się, że mieszka tam nawet 25 tysięcy mieszkańców. Zwyczajowo wskazuje się również, że istnieje Wysoki Ursynów cechujący się zabudową mieszkaniową oraz Ursynów Zielony, na którym dominują domy jednorodzinne.

Kabaty na Ursynowie – dlaczego warto się tam przeprowadzić?

Kabaty, jak i cały Ursynów, mogą pochwalić się wieloma znaczącymi zaletami. Za największą mocną stronę tego rejonu stolicy uważany jest Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego. Jest to leśny park i rezerwat przyrody, w którym wytyczone są szlaki turystyczne ułatwiające poruszanie się po okolicy. Bogactwo naturalne tej zielonej przestrzeni przyciąga, zwłaszcza wiosną i latem, rzesze mieszkańców Warszawy oraz okolic spragnionych obcowania z przyrodą. Na skraju Lasu Kabackiego znajduje się Park Kultury w Powsinie posiadający różnorodną ofertę kulturową i rekreacyjną, skierowaną do poszczególnych grup społecznych. Swoje miejsce odnajdą tam również osoby prowadzące aktywny tryb życia. Mogą bowiem korzystać z licznych ścieżek rowerowych, basenów, sali gimnastycznych, czy boisk sportowych. Inne kwestie przemawiające na korzyść tego regionu to na przykład: mała gęstość zaludnienia, łatwe połączenie z centrum miasta dzięki stacjom metra, edukacja na wysokim poziomie, rozwinięta infrastruktura usługowa oraz satysfakcjonująca oferta kulturalna kierowana do mieszkańców. Wysokie bezpieczeństwo mieszkańców Kabat gwarantuje fakt, że znaczna część ekskluzywnych i nowoczesnych mieszkań usytuowana jest na strzeżonych osiedlach.

Imponująca oferta mieszkaniowa!

Na Ursynowie, w tym również na terenie Kabatów, jest dobrze rozwinięty rynek nieruchomości. Można tam znaleźć wiele ofert dotyczących zakupu lub wynajmu mieszkań, domów, czy lokali użytkowych. Ceny oferowane przez deweloperów są uzależnione od konkretnej inwestycji. Jednak zwykle wahają się w przedziale od czterech do siedemnastu tysięcy złotych za metr kwadratowy.