Warszawa Ochota – plusy i minusy przeprowadzki

Mieszkanie w Warszawie jest marzeniem wielu osób, które chcą kształcić się na renomowanych uczelniach albo pracować w prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie. Bardzo często problematyczne okazuje się wybranie obszaru miasta odpowiadającego naszym preferencjom w kwestii wynajmu lub kupna nieruchomości. Wśród dzielnic cieszących się największą popularnością znajduje się Ochota. Przedstawiamy zalety i wady przeprowadzki do tej części stolicy.

Przeprowadzka Warszawa – zalety mieszkania na Ochocie

Dzielnica Ochota – położona w lewobrzeżnej części stolicy – graniczy m.in. ze Śródmieściem, Mokotowem i Wolą. W jej obrębie znajdują się następujące obszary: Rakowiec, Stara Ochota, Filtry oraz Szczęśliwice. Dużą zaletą mieszkania w tej dzielnicy jest możliwość szybkiego dotarcia do centrum miasta, co ułatwiają liczne połączenie komunikacyjne. Ochota charakteryzuje się dużą różnorodnością zabudowy – znajdują się tam zarówno nieco starsze nieruchomości, jak i nowe budynki. Plusem tej części Warszawy jest z pewnością obecność wielu terenów zielonych. Mieszkańcy Ochoty mogą spędzać czas m.in. na Polu Mokotowskim albo w Parku Szczęśliwickim. W tej dzielnicy znajduje się również Park Zachodni i Park im. Zasława Malickiego, a także interesujące zabytki oraz pomniki. Na tym terenie nie brakuje szkół ani instytucji kultury, dlatego mogą tam zamieszkać zarówno rodziny z dziećmi, jak i np. miłośnicy teatru.

Ochota – minusy przeprowadzki

Jednym z negatywnych aspektów mieszkania na Ochocie jest duża gęstość zaludnienia. Może to okazać się nieco problematyczne dla osób, które chciałyby uniknąć stania w korkach w godzinach szczytu. Im więcej mieszkańców danego obszaru, tym oczywiście większy chaos, dlatego miłośnicy ciszy i spokoju powinni raczej szukać mieszkań zlokalizowanych na obszarach bardziej oddalonych od centrum miasta. Dodatkowo, nieruchomości w tej części Warszawy nie należą do najtańszych –  należy wziąć to pod uwagę, jeśli cena zakupu albo wynajmu mieszkania ma dla nas kluczowe znaczenie podczas przeprowadzki. 

Tanie przeprowadzki – czy warto zamieszkać na Ochocie?

Aby podjąć decyzję dotyczącą mieszkania w danej dzielnicy, należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Kupno albo wynajem nieruchomości na Ochocie może okazać się słusznym postanowieniem, jeżeli nie musimy martwić się o kwestie finansowe, a dodatkowo zależy nam na mieszkaniu w niewielkiej odległości od centrum miasta. Jeśli lubimy ciszę i niski koszt nieruchomości ma dla nas duże znaczenie, prawdopodobnie lepiej będzie szukać lokum znajdującego się na obrzeżach Warszawy. Niezależnie od wyboru, podczas zmiany miejsca zamieszkania warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Doświadczona ekipa pomoże nam w zorganizowaniu całego procesu. Poza spakowaniem i zabezpieczeniem wszystkich cennych i delikatnych przedmiotów, przewiezie posiadane przez nas rzeczy we wskazane miejsce. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, uniknąć noszenia ciężkich oraz niewygodnych pudeł, a także zminimalizować poziom stresu związanego z przeprowadzką.