Wawer vs. Kabaty - gdzie przeprowadzić się w Warszawie?

Wawer vs. Kabaty – gdzie przeprowadzić się w Warszawie?

Szukając idealnego miejsca w Warszawie na zakup bądź wynajem mieszkania, mamy do wyboru 18 dzielnic. Każda z nich charakteryzuje się inną infrastrukturą, poziomem hałasu, liczbą mieszkańców czy możliwościami dojazdu do Centrum. Dziś porównamy Wawer oraz Kabaty. Gdzie lepiej się przeprowadzić?

Wawer – jak się tutaj mieszka?

Wawer to największa dzielnica Warszawy. Leży na prawym brzegu Wisły i graniczy między innymi z Rembertowem Wesołą oraz Pragą-Południe. Jeśli chodzi o zabudowę, to przeważają tutaj niskie domki jednorodzinne, chociaż od paru lat powstaje sporo inwestycji budowlanych na tym terenie. Wawer to miejsce, gdzie można się poczuć trochę jak na wsi. Wszystko za sprawą dużej liczby starych drewnianych domków z werandami. To one sprawiają, że łatwo zapomnieć, że właściwie mieszka się w stolicy. Jest to dzielnica idealna dla osób kochających przyrodę. Mieszkańcy mogą skorzystać z terenów takich jak: Rezerwat imienia Jana III Sobieskiego bądź piękne Zakole Wawerskie. Ta część Warszawy może spodobać się rowerzystom, ponieważ nieopodal znajduje się Falenica, gdzie jest bardzo dużo ścieżek rowerowych nawet w lesie. Dzięki temu Wawer może zaoferować mieszkańcom znacznie lepsze powietrze niż inne dzielnice.

Przez ostatnie kilkanaście lat można zauważyć znaczną poprawę w infrastrukturze tej części miasta. Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy bardzo narzekali na małą ilość połączeń na przykład z centrum stolicy. Obecnie dojazd do centrum komunikacją miejską zajmuje około pół godziny. Do dyspozycji mamy Szybką Kolej Miejską oraz autobusy. Jak na razie nie ma tutaj metra.

Większość mieszkańców Wawra podkreśla, że to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Dlatego bardzo dobrze czują się tutaj rodziny z dziećmi. Jest tutaj sporo szkół, przedszkoli oraz sklepów. Można także zrobić zakupy na straganach, gdzie rolnicy sprzedają warzywa i owoce. Jeśli ktoś jednak chce poczuć tętniące życiem miasto oraz wychodzić ze znajomymi do knajpek, to nie do końca odnajdzie się w tej dzielnicy.

Kabaty – nowoczesna dzielnica

Kabaty to część Ursynowa – dzielnicy o bardzo rozbudowanej infrastrukturze. Jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi częściami Warszawy. Mieszkańcy najczęściej korzystają z metra oraz autobusów. Znajduje się tutaj bardzo dużo firm, sklepów oraz zakładów usługowych. Jeśli chodzi o zabudowę, to przeważają bloki zarówno te starsze, jak i nowsze. Osoby lubiące nowoczesne i zamknięte osiedla z pewnością znajdą tutaj idealne miejsce do zamieszkania. Warto również zwrócić uwagę na ofertę edukacyjną Kabat. Rodziny z dziećmi mogą wybierać placówkę edukacyjną z wielu szkół o bardzo wysokim poziomie.

Niestety dzielnica bywa mocno zakorkowana. Charakteryzuje się także dość wysokim natężeniem hałasu. Jednak wystarczy dojechać na ostatni przystanek metra i znajdziemy się w zupełnie innym świecie. To właśnie tutaj zlokalizowany jest Las Kabacki – idealne miejsce na wycieczki, przejażdżkę rowerową bądź rodzinny piknik.