wielkogabarytowe przedmioty

Wielkogabarytowe przedmioty – jak sprawnie je przetransportować?

Wielkogabarytowe przedmioty zawsze sprawiają najwięcej kłopotu podczas przeprowadzki. Samo wyniesienie ich z dotychczasowego mieszkania często wymaga dużo wysiłku, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą wąskie i kręte klatki schodowe bloków. Jak sprawnie przetransportować tego typu przedmioty?

Najpierw pomyśl, potem działaj

Najważniejsze to mieć pomysł na to, jak przetransportować dany przedmiot: mebel, sofę, łóżko, czy cokolwiek, co może sprawić nam trudności podczas przenoszenia. Nie warto od razu nastawiać się na korzystanie z metody prób i błędów i liczyć na łut szczęścia. Sprawdź dokładne wymiary przedmiotów i otworów, przez które możesz je przetransportować. Wcześniejsze upewnienie się, czy obiekt da się przenieść w całości, czy konieczny będzie jego demontaż, zaoszczędzi Ci dużo kłopotów i fatygi.

Pozbądź się zbędnego ciężaru przed przeprowadzką

Jeśli przenosisz meble, takie jak szafki czy komody, warto najpierw wypróżnić je z całej przechowywanej w szufladach zawartości, a także wyjąć same szuflady. Im lżejszy będzie dany przedmiot, tym łatwiej będzie go przetransportować.

Demontaż

W niektórych przypadkach przed przeprowadzką konieczny będzie demontaż danego mebla lub innego wielkogabarytowego przedmiotu. Nie rozbieraj go jednak na najdrobniejsze części, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Najpierw zajmij się wspomnianymi szufladami, klamkami, wystającymi częściami, wszystkim, co może przeszkadzać i nie mieścić się w drzwiach. Jeśli to nie wystarczy, rozłóż mebel na mniejsze części w sposób, który umożliwi jego jak najprostszy montaż, gdy dotrze na swoje nowe miejsce. Oznacz części wyjęte z danych mebli, jeśli transportujesz więcej niż jeden.

Zabezpiecz przedmiot lub jego części

Podczas przeprowadzki łatwo jest uszkodzić swój dobytek, zwłaszcza, jeśli jest on ciężki i nieporęczny. Zabezpiecz wielkogabarytowe przedmioty przed porysowaniem lub upadkiem. Używaj papieru do pakowania, materiałów, koców, albo folii bąbelkowej.

Pchaj!

Ogólna zasada mówi, że ciężkie przedmioty należy pchać, nie ciągnąć. W ten sposób łatwiej jest się z nimi uporać, zmniejsza się też ryzyko kontuzji. Pamiętaj, aby wcześniej zabezpieczyć podłogę, na przykład rozkładając na niej dywan. Na schodach możesz rozłożyć deski, które będą stanowić zaimprowizowany podjazd. Na zewnątrz najłatwiej będzie użyć wózka.

Zatrudnij specjalistów od przeprowadzek

Jeśli nie czujesz się na siłach samemu uporać się z transportem wielkogabarytowych przedmiotów, warto zatrudnić firmę przeprowadzkową. W naszej firmie, na życzenie klientów, zajmujemy się pakowaniem mienia i demontażem kłopotliwych przedmiotów. Jeśli liczy się szybkość, warto jednak wcześniej zająć się tym, co można zrobić samemu. Ułatwi to ekipie pracę i przyspieszy cały proces. Wyjmij wszystkie przedmioty z szafek, szuflad i schowków, odkręć nogi od krzeseł i stolików, a także inne wystające części, które najszybciej mogłyby ulec uszkodzeniu; zabezpiecz przedmioty i odłączone fragmenty konkretnych mebli tak, aby łatwo je było odnaleźć i aby nie pomieszały się z innymi; zabezpiecz także podłogę przed porysowaniem.