Zbędne meble po przeprowadzce - co można z nimi zrobić?

Zbędne meble po przeprowadzce – co można z nimi zrobić?

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu często wiąże się ze zmianą wyposażenia, w tym mebli. Poprzednie meble czy sprzęty AGD mogą być w bardzo dobrym stanie, dlatego warto zastanowić się, co z nimi zrobić.

Czy zawsze trzeba wyrzucać zbędne meble w trakcie przeprowadzki?

Przy przeprowadzce w Warszawie może okazać się, że pozostaje kilka sztuk zbędnych mebli. Czasami układ nowego domu lub powierzchnia uniemożliwiają wykorzystanie całego wyposażenia, jakie mieliśmy w poprzednim mieszkaniu. Zdarza się także, że w trakcie zmiany miejsca zamieszkania, chcemy całkowicie przeorganizować wystrój wnętrz. W takiej sytuacji coś trzeba zrobić z meblami, których nie będziemy już używać. Jakie mamy opcje?

Gdzie wyrzucić stare meble po przeprowadzce?

Wiele osób decyduje się przy przeprowadzce wyrzucić zbędne meble. W Warszawie praktycznie każde osiedle ma specjalne miejsce na śmieci wielkogabarytowe. To właśnie tam należy składować stare szafki, półki, krzesła czy niepotrzebne materace. Jeśli w naszym rejonie ma takich miejsc, nie ma, należy odwieźć zbędne meble na wysypisko. Pod żadnym pozorem nie można wyrzucać starego wyposażenia, a tym bardziej sprzętów AGD, do lasów czy innych nieprzeznaczonych do tego miejsc. Po pierwsze jest to zanieczyszczanie naszego wspólnego środowiska naturalnego. Po drugie takie zachowanie jest karane przez polskie prawo i podlega karze grzywny. A co zrobić, jeśli meble są jeszcze w dobrym stanie?

Sprzedaż przez internet

Obecnie w internecie można sprzedać i kupić wszystko. Jeśli dysponujemy zbędnymi meblami, które nie będą nam potrzebne w nowym mieszkaniu czy domu, można je wystawić na sprzedaż. Wystarczy ogłoszenie w mediach społecznościowych lub na jednej z wielu witryn przeznaczonej do zamieszczania postów tego typu. W większości przypadków meble szybko znajdują nowego właściciela. Jeśli boimy się, że dany przedmiot nie znajdzie chętnych, można wystawić ogłoszenie na specjalnych stronach typu: Uwaga! Śmieciarka jedzie. Praktycznie każde miasto, także stolica, ma swoją wersję takiego portalu. W ten sposób ludzie informują się, że jest jakaś konkretna rzecz do wzięcia.
Gdzie oddać zbędne meble – przeprowadzka w Warszawie

Istnieje też możliwość oddania mebla podczas przeprowadzki. Można popytać rodzinę i znajomych, czy ktoś z nich nie potrzebuje np. łóżka w dobrym stanie. Ludzie często w ten sposób rozdają rzeczy, które się nie zmieszczą w nowym miejscu lub nie pasują do nowego wystroju domu. Oczywiście dany mebel powinien być w miarę dobrym stanie. Nikt nie weźmie szafki z wyrwanymi drzwiami lub biurka z połamanymi nogami.

Coraz więcej osób decyduje się na oddanie rzeczy akcjom charytatywnym lub organizacjom, np. domom dziecka czy jadłodajniom. W związku z tym, że w Warszawie jest bardzo dużo ośrodków udzielających pomocy, można wybierać. Zbędne, ale działające meble chętnie przyjmują domy dziecka placówki edukacyjne, ośrodki kulturalne czy świetlice pomagające dzieciom w nauce. Jeśli nie chcemy wyrzucać mebli, ponieważ są w całkiem dobrym stanie, to takir rozwiązanie jest najlepsze.