Żoliborz czy Mokotów - gdzie się przeprowadzić w Warszawie?

Żoliborz czy Mokotów – gdzie się przeprowadzić w Warszawie?

Do najpopularniejszych dzielnic Warszawy należą Mokotów i Żoliborz. Zaletami tych rejonów jest niezaprzeczalnie bardzo łatwy i szybki dojazd do centrum. Którą z tych dzielnic wybrać podczas przeprowadzki do Warszawy?

Prestiżowy Mokotów

Mokotów dzieli się na starą i nową część. Obie uznawane są za prestiżowe, dlatego mieszkania zarówno na wynajem, jak i do zakupu są dość drogie. Zabudowa jest bardzo różna. Znajdują się tutaj starsze i niższe kamieniczki oraz nowoczesne osiedla pełne udogodnień. Miłośnicy terenów zielonych na pewno upodobają sobie Pola Mokotowskie – rozległy rejon idealny do aktywnego trybu życia. Jeśli ktoś szuka zacisznego miejsca, powinien poszukać nowego lokum na Sadybie. Stamtąd szybko można dostać się do Królikarni czy Parku Morskie Oko. Dzielnica ta znana jest również z bardzo dobrej oferty lokali gastronomicznych. Duża różnorodność zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Warto jednak pamiętać, że jest to dzielnica stosunkowo droga. Mimo to coraz więcej osób chce mieszkać właśnie tam, głównie ze względu na dobrą komunikację także z innymi częściami stolicy. To dobre miejsce również dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tutaj bardzo dużo szkół i przedszkoli.

Zielony Żoliborz

Kolejna, bardzo dobrze skomunikowana dzielnica, to Żoliborz. Ta część Warszawy również uznawana jest za bardzo prestiżową, co oczywiście przekłada się na ceny najmu lub zakupu mieszkań. Jest to niezaprzeczalnie jedna z ładniejszych dzielnic Warszawy pełna urokliwych lokali i uliczek. W całym rejonie aż roi się od knajpek ze zdrową żywnością. Znajdują się tutaj także rozległe tereny zielone. W związku z dużą liczbą lokali gastronomicznych często organizowane są ciekawe wydarzenia. Dlatego jest to rejon, który na pewno przypadnie do gustu młodym ludziom, którzy nie lubią się nudzić.
Cała dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana. Przede wszystkim dojeżdża tutaj metro. Oprócz tego rozwinięte zostały inne węzły komunikacyjne, głównie tramwajowe. Dzięki temu można szybko i skutecznie dojechać praktycznie w każdą część stolicy. Rozbudowana infrastruktura zadowoli rodziny z dziećmi. Dzielnica oferuje wiele różnych placówek edukacyjnych. Są tutaj szkoły podstawowe, przedszkola, żłobki czy licea.

Bezpieczeństwo dzielnic w Warszawie – rozważ przed przeprowadzką

Zapewne każda osoba szukająca mieszkania w nowym mieście chce się dowiedzieć, czy dany rejon jest bezpieczny. Zarówno Mokotów, jak i Żoliborz uchodzą za rejony z małym wskaźnikiem przestępczości, co doceniają mieszkańcy tych terenów.

Ciekawa oferta kulturalna

Obie dzielnice oferują liczne wydarzenia kulturalne. Wystawy, koncerty, pikniki dla całych rodzin – to wszystko sprawia, że na Żoliborzu i Mokotowie nie da się nudzić. Warto także przyjrzeć się kinom. To właśnie na Żoliborzu znajduje się jedno z najstarszych kin w całej Warszawie, zlokalizowane w budynku szkoły filmowej.

Jeśli zatem szukamy dogodnego miejsca do zamieszkania, to obie dzielnice można uznać za bardzo dobry wybór. Oczywiście trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, jednak liczne udogodnienia, spokojne i zielone tereny rekompensują dodatkowe koszty.