Przeprowadzka a przesądy

Przeprowadzka a przesądy

Z wydarzeniem, jakim jest przeprowadzka, wiąże się wiele przesądów. Dowiedz się, czego dotyczą i w jakim wypadku warto ich przestrzegać.

Czy należy zwracać uwagę na przesądy?

Czasami zdarza się, że niektóre z przesądów wywołują mieszaną reakcję. Jednak zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy zastosowanie ich w praktyce, może mieć swoje pozytywne uzasadnienie. Przesądy stanowią bowiem jedynie przykład wzorców zachowań, z których można korzystać. Natomiast nierzadko zawierają one w sobie jakieś istotne komunikaty, które faktycznie mogą nas przed czymś uchronić. Dlatego, z pewnością dobrym pomysłem okaże się poznanie jednych z najczęściej wymienianych przesądów dotyczących przeprowadzki, aby móc z nich skorzystać.

Generalne porządki przed przeprowadzką

Jeden z podstawowych przesądów dotyczących przeprowadzki jest związany z koniecznością wykonania generalnych porządków przed zmianą lokum. W wymienionym przykładzie chodzi przede wszystkim o pozbycie się niepotrzebnych już przedmiotów. Mogą to być chociażby przedawnione dokumenty, rzeczy, które przypominają o przykrym zdarzeniu lub najzwyklejsze śmieci. Zgodnie z tym wierzeniem należy unikać zanieczyszczania nowej przestrzeni przeszłymi wydarzeniami. Wprowadzenie w życie takie rozwiązania z pewnością pomoże Ci we wniesieniu świeżej energii do kolejnego mieszkania.

Kolejność wnoszenia dobytku

Niektórzy uważają, że przy okazji przeprowadzki w pierwszej kolejności należy wnieść do nowego lokum stół. Takie działanie ma pomóc w kreowaniu silnych więzi z bliskimi. Stół jako symbol wspólnego spędzania czasu podczas posiłku posiada wyjątkowo istotne znaczenie w kwestii relacji rodzinnych. Dlatego, jeśli zależy Ci na utrzymaniu dobrych stosunków z najbliższymi, możesz zastosować się do tego przesądu. Co więcej, dzięki temu symbolicznemu gestowi, podświadomie skłonisz się ku dalszemu dbaniu o trwałość więzi rodzinnej.

Przeprowadzka w listopadzie

Kolejny z przesądów jest związany z unikaniem przeprowadzania się w listopadzie. Miesiąc ten, w którym obchodzone jest święto zmarłych, nie wróży dobrze dla tych, którzy planują w tym czasie zmianę lokum. Jest to związane z tradycją wspominania bliskich, których już nie ma i uczuciem nostalgii. Właśnie dlatego listopad może okazać się niekoniecznie odpowiednim momentem na dokonywanie tak poważnych oraz wymagających zmian, jak przeprowadzka w nowe miejsce.

Tłuczenie szkła w nowym mieszkaniu

Ostatnim, ale równie często wymienianym przesądem dotyczącym przeprowadzki, jest wierzenie związane z koniecznością stłuczenia szkła w nowym lokum. Takie zachowanie ma na celu odgonienie złych wróżb oraz ochronę przed kradzieżą. Warto jednak pamiętać, aby do stłuczenia nie wybrać lustra. W ramach tego przesądu, dobrowolne pozbycie się małej części dobytku, ma zapobiec większym, nieplanowanym stratom.

Wymienione przykłady to jedynie część przesądów dotyczących przeprowadzki. Dzięki zastosowaniu się do ich treści, możesz jednocześnie zacząć zwracać większą uwagę na istotne dla Ciebie wartości, co z pewnością pomoże w utrzymaniu dobrobytu w nowej przestrzeni.