5 dzielnic w Warszawie, które warto wziąć pod przy planowaniu przeprowadzki

5 dzielnic w Warszawie, które warto wziąć pod przy planowaniu przeprowadzki

Przeprowadzka do Warszawy to nie lada wyzwanie. Pierwszym elementem całego procesu jest znalezienie nowego lokum. Poszukiwania idealnej dzielnicy mogą trochę potrwać, zwłaszcza że jest ich 18. Są to: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Mokotów

Największym zainteresowaniem wśród przyjezdnych cieszy się Mokotów, który należy do najbardziej prestiżowych dzielnic. W tym rejonie dominuje przede wszystkim starsza zabudowa. Mieszkania są ładne, jasne o różnej powierzchni. Mokotów jest bardzo dobrze połączony ze Śródmieściem. Jest tutaj metro, które znacznie ułatwia poruszanie się komunikacją miejską. Warszawa należy do bardzo zielonych miast. W tym rejonie znajdują się bardzo duże Pola Mokotowskie, gdzie można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Na Mokotowie znajduje się bardzo dużo restauracji, małych knajpek, dlatego młodzi ludzie i rodziny z dziećmi chętnie spędzają tutaj czas. Przeprowadzka? Warszawa zachęca do wybrania Mokotowa!

Żoliborz

Równie popularny, jeśli chodzi o przeprowadzkę w Warszawie, jest Żoliborz. W rejonie starego Żoliborza znajduje się stara zabudowa. Dominują tutaj domki jednorodzinne z małymi ogródkami – idealny wybór dla rodzin. Także w tej dzielnicy jest bardzo dużo zieleni i parków. Rejon jest bardzo dobrze z komunikowany z Centrum miasta, głównie za pomocą rozbudowanej linii tramwajowej oraz metro.

Praga-Południe

Praga jeszcze kilkanaście lat temu cieszyła się złą sławą. Obecnie sytuacja uległa zmianie, a Praga-Południe bardzo się rozwinęła. Rejon ten może się pochwalić jednym z najpiękniejszych i największych parków, jakim jest Park Skaryszewski. To właśnie tutaj zaraz obok Stadionu Narodowego jest dostęp do miejskiej plaży oraz bulwarów wiślanych pełnych urokliwych knajpek. Zabudowa jest bardzo różnorodna: od starszych bloków do nowych inwestycji. Praga jest też bardzo dobrze skomunikowana z Centrum miasta. Czemu zatem nie przeprowadzić się tutaj?

Saska Kępa

Równie popularna okolica wybierana do przeprowadzki w Warszawie to Saska Kępa. W tym rejonie powstają nowe inwestycje, dzięki czemu można znaleźć bardzo wygodne mieszkania o różnych powierzchniach. Można tutaj znaleźć także domki jednorodzinne z małymi ogródkami. Saka Kępa również jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami miasta. Jest tutaj sporo zieleni i ośrodków edukacyjnych, co sprawia, że rejon ten chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Mieszkańcy Saskiej Kępy podkreślają, że jest tutaj raczej spokojnie, ale nie brak też knajpek oraz restauracji, gdzie można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Wola

Dużą popularnością cieszy się także prężnie rozwijająca się Wola. Dobra komunikacja z Centrum oraz innymi rejonami miasta sprawia, że nie ma problemu z dojazdem do pracy, szkoły czy na uczelnię. Powstaje tutaj bardzo dużo firm, dzięki czemu dzielnica zyskała nazwę warszawskiego Manhattanu. W rejonie również dominuje zieleń, co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Knajpki oraz restauracje sprawiają, że nie można się nudzić. Dlatego Wolę chętnie wybierają młodzi ludzie.