Bezpieczna przeprowadzka - 5 sprawdzonych sposobów

Bezpieczna przeprowadzka – 5 sprawdzonych sposobów

Zmiana miejsca zamieszkania to proces, do którego trzeba się porządnie przygotować. Aby wszystko przebiegało bezpiecznie i zgodnie z planem, warto sporządzić plan, który pozwoli nam przeprowadzić się szybko, bezboleśnie i tanio. Jak zatem zabrać się do przeprowadzki? Oto kilka porad.

Przeprowadzka – nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę

Pakowanie przedmiotów lepiej rozpocząć dużo wcześniej. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Będziemy wtedy pakować cały dobytek szybko i niedokładnie, a to przyczyni się do powstania uszkodzeń na cennych meblach lub sprzętach AGD. Dzięki temu, że zaczniemy pakowanie rzeczy wcześniej, będziemy mieli czas na przejrzenie rzeczy. Przeprowadzka to bowiem idealny moment na to, żeby ocenić, co jest nam tak naprawdę potrzebne. To, z czego już nie korzystamy, będziemy mogli sprzedać bądź oddać organizacjom charytatywnym, które chętnie przyjmują ubrania bądź meble.

Dokładnie zapakuj sprzęty i cenne przedmioty przed przeprowadzką

Aby bezpiecznie zapakować meble do przeprowadzki sprzęty AGD i RTV, należy je dokładnie owinąć specjalną folią bąbelkową. Pamiętajmy przy tym, że podczas transportu monitory komputerowe oraz telewizory powinny być odpowiednio ułożone. Unikajmy stawiania ich obok przedmiotów z ostrymi kantami, które mogą porysować delikatną nawierzchnię monitorów LCD. Jeśli mamy możliwość rozkręcenia mebli, to zróbmy to. Zajmą one mniej miejsca i będzie je łatwiej wynieść z obecnego mieszkania bądź domu.

Skorzystaj z usług firmy transportowej

Bezpieczną i tanią przeprowadzkę w Warszawie zapewnią nam specjalne firmy transportowe. Pracownicy przedsiębiorstw przeprowadzkowych pomogą nam w rozkręceniu mebli oraz wyniesieniu ich. Dzięki doświadczeniu będą także wiedzieli, jak dobrze ułożyć przedmioty w samochodach tak, aby nie pouszkadzały się nawzajem. Wybierając idealną firmę, sprawdźmy cennik przeprowadzek w Warszawie. W stolicy i dużych miastach ceny przewozu rzeczy na pewno będą wyższe niż w mniejszych miastach. Nie oznacza to jednak, że nie uda się nam znaleźć firm z konkurencyjnymi cenami na terenie stolicy.

Zabezpiecz dokumenty z ważnymi danymi

Bardzo ważną rzeczą jest zabezpieczenie wszystkich dokumentów zawierających dane. Rachunki z numerami kont i danymi osobowymi, akty urodzenia, akty własności, umowy z naszymi podpisami nie mogą wpaść w niepowołane ręce. Dlatego najlepiej spakować je do jednego pudła podpisanego „dokumenty”. Taki pakunek można przewieźć samodzielnie w swoim samochodzie, aby mieć nad nim pełną kontrolę. Wtedy mamy całkowitą pewność, że przy przeprowadzkowym zamieszaniu nic nie stanie się najważniejszym papierom.

Wykup ubezpieczenie na przeprowadzkę

Dobrym sposobem na zabezpieczenie swojego dobytku podczas przeprowadzki będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy posiadamy cenne przedmioty, na przykład zabytkowe obrazy. Dzięki temu w razie uszkodzeń powstałych przy przeprowadzce mamy podstawę do tego, aby ubiegać się o wypłatę odszkodowania.