Bielany czy Włochy - gdzie się przeprowadzić w Warszawie?

Bielany czy Włochy – gdzie się przeprowadzić w Warszawie?

Przeprowadzka do Warszawy to duże wyzwanie. Po pierwsze należy wybrać dzielnicę, w której zamieszkamy. A wybór jest spory, ponieważ zgodnie z obecnym podziałem administracyjnym funkcjonuje aż 18 dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Jaka się mieszka na Bielanach i Włochach – gdzie przeprowadzić się w Warszawie?

Bielany – miejsce dla miłośników zieleni

Jedną z najzieleńszych dzielnic Warszawy są Bielany. Jest to miejsce, które zdecydowanie docenią miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. Aż 28% powierzchni dzielnicy zajmują tereny zielone pozwalające na uprawianie aktywnego trybu życia. To właśnie dlatego Bielany zyskały przydomek „zielnych płuc Warszawy”. Do najrozleglejszych terenów rekreacyjnych należą Las Młociński z rezerwatem oraz przepiękna Kępa Potocka.

Obszar znajduje się w północno-zachodniej części stolicy. Znajduje się tutaj zarówno stara zabudowa, jak i nowe inwestycje, dzięki czemu można znaleźć bardzo różne mieszkania. A jak wygląda kwestia dojazdu do innych części miasta. Osoby nieposiadające aut mogą skorzystać z rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej. W 2008 roku otworzono bielański odcinek metra, dzięki czemu szybkość dojazdu do centrum znacznie się skróciła.

Infrastruktura jest przyjazna zarówno dla rodzin z dziećmi, osób starszych, jak i singli. Znajduje się tutaj dużo szkół, przedszkoli oraz uczelnie wyższe. Jest też sporo knajpek, gdzie można miło spędzić czas i prężnie działają liczne, osiedlowe domy kultury. Dzielnica na pewno przyciąga osoby, które cenią spokój. Chociaż jest to część stolicy oddalona od centrum, to doceniają także młodzi ludzie.

Czy dobrze się mieszka na warszawskich Włochach?

Włochy to dzielnica Warszawy położona blisko Lotniska Chopina, dlatego ten rejon pasuje osobom, które często wyjeżdżają. Cały obszar jest dość dobrze skomunikowany, chociaż nie ma jeszcze metra. Oprócz autobusów i tramwajów działa tutaj kolej miejska. Niestety niewielka odległość od lotniska sprawia, że rejon jest dość mocno zakorkowany.

Ta część stolicy również ma do zaoferowania sporo terenów zielonych, chociaż nie tak pięknych jak bielańskie lasy i parki. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kupna mieszkania, to właśnie w tym rewirze znajdziemy tańsze nieruchomości. Dlatego wiele młodych ludzi decyduje się na zakup swoich czterech kątów właśnie na Włochach.

W dzielnicy tej znajduje się bardzo dużo szkół, przedszkoli, dzięki czemu rodziny z dziećmi nie mają problemów ze znalezieniem odpowiedniej placówki edukacyjnej. Trochę gorzej wygląda kwestia restauracji czy lubianych przez młodych ludzi knajpek, co nie oznacza oczywiście, że nigdzie nie znajdzie się lokalu gastronomicznego. Włochy cały czas się rozwijają, co widać głównie po powstających nowych mieszkaniach. Jeszcze kilkanaście lat temu ta część stolicy uchodziła za dość niebezpieczną, jednak statystyki pokazują, że przestępczość w rejonie znacznie spadła.

Przeprowadzka w Warszawie – wybrać Bielany czy Włochy? Mamy nadzieję, że po naszym artykule łatwiej podejmiesz decyzję.