pudełka kartony

Darmowe pudełka do przeprowadzki w Warszawie – 4 sposoby

Jedną z najczęściej stosowanych zasad podczas przeprowadzki jest jak największe zminimalizowanie kosztów związanych z tego typu przedsięwzięciem. Jednocześnie do zapakowania całego dobytku potrzebnych jest bardzo wiele pudełek, których zakup może okazać się naprawdę dużą inwestycją. Pojawia się więc pytanie – skąd wziąć darmowe kartony do przeprowadzki? Sprawdź poniższe inspiracje, a na pewno znajdziesz idealne dla siebie rozwiązanie!

Sprawdź dostępność darmowych kartonów w sklepach i na magazynach!

Zastanawiasz się, gdzie można znaleźć bezpłatne kartony? Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż Ci się wydaje. Odszukać możesz je w sklepach. Jednak nie są tam dostępne na sprzedaż, tylko udostępnione do zabrania zupełnie za darmo. Na długo przed zmianą mieszkania warto więc przejść się po sklepach, supermarketach, hurtowniach oraz magazynach ulokowanych w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania i sprawdzić ile pudeł można tam dostać. Najlepiej odwiedzić sklepy z artykułami biurowymi, monopolowe, spożywcze, księgarnie, a nawet apteki.

Zapytaj sąsiadów i znajomych!

Dobrym pomysłem jest również poszukanie kartonów u członków Twojej rodziny oraz mieszkających obok sąsiadów. Być może u nich w domu znajdują się niepotrzebne pudełka. Bardzo często okazuje się, że oni chcą je wyrzucić, a dla Ciebie będą jak znalazł. Rozejrzenie się po najbliższej okolicy powinno więc być jednym z pierwszych kroków, który wykona się w tej kwestii. Istnieje duża szansa, że znajomi, którzy dowiedzą się o Twojej przeprowadzce, zechcą pomóc Ci także w innych działaniach z nią związanych.

Kolekcjonuj puste pudełka w swoim domu!

Różnej wielkości pudełka mogą pojawiać się w naszym domu z kilku powodów. To właśnie w takich opakowaniach otrzymujemy świąteczne lub urodzinowe prezenty. W takiej formie pakowane są ponadto przesyłki, które dostarcza nam kurier. Także buty oraz sprzęt elektroniczny sprzedawane są w pudełkach. Dlatego też, nie warto ich wyrzucać. Lepiej zbierać takie kartony i gromadzić je na tak zwaną „czarną godzinę” – może nią być chociażby moment przeprowadzki.

Sprawdź informacje na portalach z ogłoszeniami!

W wirtualnej przestrzeni znajduje się wiele miejsc, w których internauci mogą publikować ogłoszenia. Zdarza się, że oferują oni różnego typu przedmioty, jakie chcą oddać innym za darmo. Na dobrą sprawę można znaleźć tam wszystko, czego się pragnie – od ubrań, czy książek, aż po meble i inne przedmioty. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał pozbyć się nadmiaru pudełek, które Tobie mogą przydać się podczas transportu dobytku do nowego mieszkania.

Tania przeprowadzka w Warszawie i innych miastach jest możliwa!

Nie jest prawdą, że na zakup wszystkich materiałów niezbędnych do zrealizowania przeprowadzki musisz zapłacić dużo pieniędzy. Wiele z nich możesz dostać zupełnie za darmo, wystarczy, że poświęcisz chwilę na poszukanie takich bezpłatnych rozwiązań. Może Ci w tym pomóc powyższe zestawienie. Zastosuje te wskazówki w praktyce, a za kartony i pudła nie zapłacisz ani grosza.