Jak spakować przedmioty z łazienki do kartonów – 5 porad

Jedno jest pewne – podczas przeprowadzki nie da się przewieść rzeczy bez ich uprzedniego zapakowania. Dzięki takiemu działaniu dużo łatwiej jest przetransportować cały dobytek, a jego odpowiednie zabezpieczenie gwarantuje bezpieczeństwo naszych osobistych rzeczy. Zamiana mieszkania wiąże się z koniecznością spakowania poszczególnych pokoi, salonu, kuchni oraz łazienki. Poznaj praktyczne wskazówki, pomocne przy pakowaniu tego ostatniego pomieszczenia! 

Po pierwsze – nie kupuj nowych kosmetyków, tylko wykorzystaj te, które masz

W każdej łazience znajduje się cała masa kosmetyków, preparatów pielęgnacyjnych, produktów wykorzystywanych do prania, czy też środków czyszczących. Z niektórych z nich korzysta się częściej, a z innych nieco rzadziej. Już na długo przed dniem przeprowadzki warto jest przejrzeć wyposażenie swojej łazienki. W koszu powinny wylądować zużyte opakowania lub produkty, którym już dawno minął termin przydatności do użycia. Warto także postarać się wykorzystać do końca otwarte kosmetyki. W tym czasie lepiej jest nie kupować nowych preparatów, można czynić to jedynie w uzasadnionych przypadkach. Dzięki temu podczas pakowania trzeba będzie stawić czoła mniejszej ilości rzeczy. 

Po drugie – przygotuj niezbędne materiały

Przygotowania do pakowania powinny uwzględniać również wyposażenie się w niezbędne materiały. Podstawą są różnej wielkości kartony oraz pudełka. Do wypełnienia wolnej przestrzeni w ich wnętrzu przydarzą się kawałki gazety, skrawki materiałów lub folia bąbelkowa. Nie można zapomnieć także o mocnej taśmie klejącej, nożyczkach, pisakach oraz wytrzymałych sznurkach. 

Po trzecie – podziel pakowanie łazienki na etapy

Pakowanie wyposażenia łazienki warto podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to schowanie rzeczy, których nie używasz na co dzień. Mogą to być na przykład zapasowe ręczniki, czy środki czystości stosowane jedynie od czasu do czasu. Na samym końcu postaraj się natomiast zapakować kosmetyki pierwszej potrzeby – przykładem może być chociażby szczoteczka i pasta do zębów. 

Po czwarte – zasady pakowania przedmiotów do kartonów

Podczas wkładania rzeczy z łazienki do pudełek musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim ważne jest układanie obok siebie przedmiotów tego samego typu. Nie możesz także zapominać, że produkty o większej wadze kładzie się na spodzie. Wyjątkiem są na przykład szklane buteleczki perfum, które obwija się papierem toaletowym i układa obok siebie tworząc tylko jedną warstwę. Wolna przestrzeń w kartonach powinna zostać uzupełniona materiałem ochronnym. Dobrze jest również zabezpieczyć dno pudełka taśmą klejącą. 

Po piąte – nie zapomnij o podpisaniu kartonów

Jeśli całe wyposażenie łazienki znajdzie się już w kartonach, należy pamiętać o podpisaniu wszystkich pudełek. Dodatkowe oznaczenia dotyczące wzmożonej ostrożności należy ponadto umieścić tam, gdzie będą znajdowały się szklane przedmioty, które łatwo uszkodzić. Dzięki temu, podczas wypakowywania w nowym mieszkaniu, będziesz od razu wiedział, gdzie znajdują się rzeczy, które należy umieścić w łazience.