Jakie kłopoty mogą pojawić się przy przeprowadzce?

Zazwyczaj wyprowadzka to powód do radości. Zmieniamy dotychczasowe miejsce zamieszkania, jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądało życie w nowej okolicy i snujemy w głowie pomysły na zaaranżowanie wnętrz. Szykujemy się na kolejny etap w naszym życiu. Jest to też jednak nie lada wyzwanie i przeprowadzkę należy odpowiednio zaplanować. Warto mieć na uwadze fakt, że czasami coś może pójść nie po naszej myśli. Co wtedy? Jakie możemy mieć kłopoty podczas przeprowadzki?

Najczęstsze powody opóźnień podczas przeprowadzki

Decydując się na przeprowadzkę, powinniśmy być przygotowani na pojawienie się pewnych problemów, które, w znaczący sposób, mogą przyczynić się do opóźnienia naszych planów. Oto kilka z nich:

1. Problemy z pakowaniem – to  najczęstszy kłopot, z którym borykają się osoby zmieniające miejsce zamieszkania. Jaka jest jego przyczyna? Trudność wynika stąd, że pakowanie zostawiamy na ostatnią chwilę i nie zastanawiamy się nad samą czynnością odpowiedniego zabezpieczania naszego dobytku, która jest niezmiernie ważna. Nie przewidujemy tego, czy starczy nam materiałów do pakowania: kartonów, pudeł, folii. Dopiero, gdy zabieramy się do działania, okazuje się, że brakuje nam potrzebnych rzeczy  – terminy zaczynają gonić, a poziom poirytowania wzrasta.

2. Kłopoty z firmą przewozową – w momencie, kiedy wynajmujemy firmę przewozową, zawsze umawiamy się na konkretny dzień i godzinę. Warto jednak pamiętać o tym, że mogą wydarzyć się sytuacje, które nie będą od nas zależne. Kierowca zachoruje, firma będzie musiała znaleźć kogoś na zastępstwo, na mieście będą korki, samo pakowanie rzeczy zajmie nam więcej czasu niż sobie założyliśmy. Co za tym idzie? Nasze rzeczy mogą dotrzeć na miejsce z dużym opóźnieniem. Warto mieć zatem plan awaryjny. Może poprosić dodatkowo kogoś z rodziny, kto ma większy samochód, aby przywiózł nam te najważniejsze dla nas rzeczy. Warto też wcześniej zapoznać się z okolicą, w której będziemy mieszkać. Rozejrzeć się, czy są gdzieś w pobliżu restauracje, hotele, miejsca, w których moglibyśmy spędzić czas, czekając na firmę transportową.

3. Uszkodzone rzeczy – przy przeprowadzkach uszkodzenia naszych przedmiotów to bardzo często spotykany problem. Warto zadbać o to, aby szczelnie zabezpieczyć swój dobytek na czas jego transportu, ponieważ zawsze mogą pojawić się drobne, niechciane uszkodzenia. Profesjonalna firma przewozowa, taka jak Express-Przeprowadzki, dokona wszelkich starań, aby sytuacje takie nie miały miejsca. Niemniej jednak, warto pamiętać, aby od razu sprawdzić stan swoich rzeczy tuż po ich dostarczeniu przez firmę transportową, w obecności pracowników. Jeżeli zrobimy to później, już w mieszkaniu, o odszkodowaniu możemy zapomnieć.

Wielu rodziców wspomina też o problemach z dziećmi, które nie chcą zmieniać dotychczasowego miejsca zamieszkania i obawiają się przeprowadzki. Warto pamiętać o tym, aby niezależnie od wieku pociechy, wspierać je w tym trudnym dla niego czasie. Zmiana środowiska jest dla dziecka zupełnie nowym, nieznanym doświadczeniem – niezależnie od jego wieku. Dlatego jeszcze przed przeprowadzką powinniśmy rozmawiać o nowym domu, zapoznać dziecko z nową okolicą, a w trakcie przeprowadzki – zachęcać je do pomocy przy pakowaniu swoich rzeczy.