Przeprowadzka z psem

Pies a przeprowadzka w Warszawie – jak to pogodzić?

Organizacja przeprowadzki stanowi zazwyczaj bardzo wymagające zajęcia. Co więcej, jeśli zmieniasz lokum razem ze swoim czworonożnym pupilem, pakowanie i transport mogą stać się dodatkowym utrudnieniem. Dlatego dobrym pomysłem okaże się zapoznanie z podstawowymi zasadami, które pomogą w realizacji przeprowadzki w towarzystwie Twojego psa.

Nie zapominaj o wspólnym czasie z pupilem

W ferworze obowiązków spowodowanych przeprowadzką oraz niewystarczającą ilością wolnego czasu, łatwo jest doprowadzić do zaniedbania swojego pupila. Dlatego warto stworzyć precyzyjny plan całego przedsięwzięcia, aby nie stracić cennych chwil, które można wykorzystać na zabawę z czworonogiem. Co więcej, możesz również zaprosić do siebie zaufaną osobę, która spędzi trochę czasu z psem w wypadku Twojej niedostępności. Jednak pamiętaj, że jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Twój pupil z pewnością zauważy, jeśli nie będziesz mu poświęcać ani odrobiny atencji, co może wzbudzić u niego silny stres.

Przeprowadzka w Warszawie a nowe terytorium

Zmiana lokum często wiąże się z polepszeniem warunków mieszkaniowych, ale i całkowicie nowym otoczeniem. Tak duża metamorfoza może wywołać niemały szok u Twojego pupila. Dlatego zanim rozpoczniesz transport mienia, warto zapoznać psa z nową okolicą. Wraz z pomocą nawet kilku dłuższych spacerów po obszarze, wśród którego znajduje się Twoje przyszłe lokum, uzyskasz szansę, aby stopniowo przyzwyczaić swojego przyjaciela do nowej sytuacji. Dzięki wstępnemu obejrzeniu z nim okolicy, pupil będzie mógł zapoznać się z wszystkimi zapachami, co sprawi, że z pewnością poczuje się pewniej.

Wyciszenie pupila przed wyjazdem

Warto zaznaczyć, że w dniu przeprowadzki, pies zachowa większy spokój, jeśli nie będzie przesadnie pobudzony. Dlatego, jeśli tylko istnieje taka możliwość, możesz zabrać swojego towarzysza na dłuższy spacer. Pozwoli to na lekkie zmęczenie zwierzaka, dzięki czemu będzie mu łatwiej zasnąć w trakcie jazdy. Możesz także pomyśleć o odrobinie zabawy z psem, która z pewnością go rozweseli, a także ukoi nerwy. Wykonanie takich czynności szczególnie sprawdzi się w przypadku konieczności pokonania dużej odległości między starym a nowym lokum.

Przeprowadzka do Warszawy z psem a środki uspokajające

Jeśli Twój pupil bardzo źle radzi sobie z nerwami z uwagi na przebyte w przeszłości traumy lub jakiekolwiek inne czynniki, możesz sięgnąć po specjalne środki uspokajające. Z pomocą kojących substancji zawartych w tabletkach przeznaczonych dla zwierząt, uzyskasz okazję do uspokojenia swojego przyjaciela. Pamiętaj, jednak, że takie działanie warto uprzednio skonsultować z zaufanym weterynarzem oraz sprawdzić, czy piec nie jest uczulony na żaden z wymienionych składników. Dzięki takiemu zachowaniu uzyskasz gwarancję pełnego bezpieczeństwa przyjęcia leku.

Mały posiłek przed trasą

Należy pamiętać także o tym, żeby w dzień przeprowadzki nie szykować dużej porcji posiłku dla swojego czworonoga. Nadmiar jedzenia połączony ze stresem spowodowanym długą trasą do celu, może skutkować wystąpieniem mdłości u psa. Dlatego lepiej zmniejszyć nieco posiłek i użyć do niego jedynie przetestowanych uprzednio oraz bezpiecznych karm, czy innych wybranych produktów żywieniowych.