Przeprowadzka: Ochota czy Targówek – co wybrać?

Rozpoczynasz studia? Marzy Ci się życie w dużym mieście? Szukasz nowej pracy? A może chcesz zmienić miejsce swojego dotychczasowego zamieszkania? Jeśli chodzi o takie powody przeprowadzki Warszawa jest najczęściej wybieranym kierunkiem migracji Polaków. Na stołecznym rynku nieruchomości znaleźć można wiele mieszkań, w interesujących cenach, dopasowanych do Twoich potrzeb. Wybierając konkretną dzielnicę w tym mieście, zwróć uwagę na Ochotę i Targówek. Przekonaj się, w której z tych lokalizacji dobrze jest zamieszkać!

Czy warto przeprowadzić się na warszawską Ochotę?

Wbrew pozorom, Ochota jest obecnie jedną z ciekawszych dzielnicy, jakie spotkać można w stolicy naszego kraju. Dlatego też wyróżnia ją stosunkowo duże zaludnienie. Jednak jej potencjał, jak na razie, nie jest w pełni wykorzystywany przez deweloperów. Znajduje się tam tam kilka inwestycji, którymi warto się zainteresować. Ale godnych uwagi mieszkań i nieruchomości znajdujących się na rynku pierwotnym jest na Ochocie o wiele mniej niż w innych częściach Warszawy. Jakie cechy tej dzielnicy przemawiają więc na jej korzyść? Przede wszystkim jest to bliskość centrum, do którego można szybko się dostać, korzystając na przykład z licznych połączeń komunikacyjnych. Zabudowa w tej lokalizacji jest jednocześnie mocno zróżnicowana. Spotyka się tam wille, kamienice czy osiedla pełne bloków mieszkalnych. Na Ochocie nie brakuje także miejsc, w których można odpocząć na łonie natury. Mowa tu chociażby o Parku Szczęśliwickim oraz części Pól Mokotowskich, służących  zarówno do wypoczynku, rekreacji, jak i dziecięcej zabawy. Często wskazuje się, że Ochota stanowi idealny azyl dla osób starszych, bowiem oferuje im wiele atrakcji edukacyjnych lub kulturalnych. W tej dzielnicy nie brakuje również kilku mankamentów. Są to chociażby: wysokie ceny nieruchomości czy też korki, pojawiające się zwłaszcza w godzinach szczytu.

Czy opłaca się zamieszkać na Targówku?

Inną przyciągającą uwagę lokalizacją w Warszawie jest Targówek. Dzielnica ta cechuje się dużą ilością bloków mieszkalnych, przez co bardzo często jest określana mianem warszawskiej sypialni. Wiąże się to z tym, że na zakup lub wynajmem mieszkania w takiej okolicy decydują się osoby, które nie dysponują zbyt dużym budżetem, a lokum służy im jedynie do spędzenia nocy. Spotkać można tam także skupiska domów jednorodzinnych. Jednak plany związane z budową stacji metra w tej części stolicy mogą sprawić, że wartość znajdujących się tam nieruchomości znacznie wzrośnie. Jednocześnie poprawa komunikacji z centrum może przyczynić się do powiększenia grona nowych mieszkańców Targówka. Choć i teraz kwestia ta nie jest aż tak zła. Mimo sporego ruchu samochodowego na ulicach tej dzielnicy, dotarcie do lokalizacji usytuowanych w warszawskim centrum trwa około pół godziny. Na Targówku można znaleźć również wiele zielonych miejsc – parków czy skwerów, które sprzyjają podejmowaniu aktywności fizycznej, spacerom lub zabawom z dziećmi na świeżym powietrzu. W tym celu można odwiedzić lokalne ogródki działkowe, Park Wiecha, jak również Park i Las Bródnowski.