Przeprowadzka seniora w Warszawie

Przeprowadzka seniora w Warszawie

Przeprowadzka osób starszych do Warszawy musi być dobrze przygotowana. Senior powinien otrzymać bardzo dużo pomocy nie tylko w przygotowaniach do zmiany miejsca zamieszkania, lecz także w przyzwyczajeniu się do zupełnie nowej lokalizacji i otoczenia.

Jak zorganizować przeprowadzkę seniora w Warszawie?

Osoby starsze przyzwyczajają się do swojego miejsca zamieszkania, dlatego często trudno jest podjąć decyzję o przeprowadzce. Niestety czasami kwestie zdrowotne zmuszają do zmiany miejsca zamieszkania. Jeśli chcemy, aby nasi bliscy mieszkali bliżej nas, to w takich wypadkach warto ułatwić cały proces tak, by nasi bliscy czuli się komfortowo.

Pamiętajmy o tym, że seniorzy w wielu przypadkach nie mogą ze względu na stan zdrowia samodzielnie pakować całego dobytku. Dlatego nasza pomoc jest niezbędna. Segregacja wszystkich rzeczy oraz zabezpieczanie przed transportem prawdopodobnie spadnie na nasze barki.

Czy uda się zabrać wszystkie rzeczy podczas przeprowadzki?

Osoby starsze czasem miewają tendencję do zbieractwa. W związku z tym pierwszym krokiem do zorganizowania przeprowadzki jest dokładny przegląd rzeczy. Pamiętajmy, że część przedmiotów ma wartość sentymentalną, dlatego nie wyrzucajmy nic bez zgody właściciela. Cały proces pakowania musi odbywać się za zgodą seniora. Jeśli cześć rzeczy nie jest potrzebna, można je oddać np. do domów opieki, gdzie np. brakuje mebli lub ubrań.

Jakie rzeczy są najważniejsze podczas przeprowadzki seniora?

Osoby starsze często biorą dużo leków, dlatego to właśnie o nich należy pamiętać podczas pakowania. Przy czym nie chodzi o to, by spakować je tak, że potem trudno je odnaleźć. Wszystkie preparaty tego typu muszą znajdować się w łatwo dostępnym miejscu tak, by zaraz po przeprowadzce zaaplikować je w odpowiednim momencie.

Przeprowadzka do domu seniora

W wielu wypadkach osoba starsza wymaga profesjonalnej i stałej opieki. W takiej sytuacji warto zorganizować przeprowadzkę do domu opieki. Oczywiście wcześniej należy sprawdzić, jak funkcjonuje konkretna placówka. Najlepiej przeczytać sporo opinii i odwiedzić ośrodek, aby sprawdzić, jakie warunki w nim panują.

W takim domu seniorzy mają do dyspozycji mniejszą powierzchnię niż w przypadku przeprowadzki do osobnego domu. Dlatego w tym wypadku również należy zabrać najważniejsze rzeczy. Aby seniorzy nie czuli się samotnie, można wybrać kilka zdjęć najbliższych, które pozwolą spersonalizować nową dla seniora przestrzeń. Wcześniej warto pojechać z osobą starszą do nowego miejsca zamieszkania, co pozwoli oswoić się i zaakceptować całą sytuację.

Pomoc i opieka po przeprowadzce

Sama przeprowadzka to nie koniec tego wieloetapowego procesu. Należy rozpakować wszystkie rzeczy i uporządkować je. Pamiętajmy, że dla osób starszych zmiana miejsca zamieszkania to bardzo trudna sytuacja. Dlatego ważną rolę odgrywa wsparcie psychiczne. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim senior przyzwyczai się do nowych okoliczności. Warto dołożyć wszelkich starań, by senior poczuł się komfortowo, co oszczędzi stresu nie tylko jemu, lecz także całej rodzinie.