Przeprowadzka z domu do mieszkania w Warszawie - jak zaplanować?

Przeprowadzka z domu do mieszkania w Warszawie – jak zaplanować?

Przeprowadzka z domu do mniejszego mieszkania w Warszawie nie musi być stresującym przedsięwzięciem. Przygotowanie odpowiedniego planu sprawia, że szybko i sprawnie uporamy się z pakowaniem oraz przewożeniem rzeczy. Jak zatem zacząć segregować cały dobytek?

Dobrze zaplanuj przeprowadzkę w Warszawie

Na początku warto ustalić sobie kilka terminów. Kiedy dokładnie mają być przewożone rzeczy? Kiedy mamy czas na pakowanie? W ten sposób uda się mniej więcej określić, ile dni możemy przeznaczyć na uporanie się ze wszystkimi rzeczami. Pamiętajmy także, że przeprowadzka to nie tylko pakowanie. Należy także załatwić sporo formalności, np. wypowiedzenie umów z dostawcą internetu czy poinformowanie urzędów skarbowych o nowym adresie. Te wszystkie elementy warto włączyć w całościowy plan przeprowadzki.

Segregowanie dobytku przed transportem

Przy przeprowadzce z domu do mieszkania w Warszawie kluczową rolę odgrywa segregowanie rzeczy. Najczęściej mieszkanie jest mniejsze, dlatego warto zastanowić się, co tak naprawdę będzie nam potrzebne. Jeśli dysponujemy dużą liczbą mebli, być może trzeba się czegoś pozbyć. W takiej sytuacji warto wcześniej sprzedać lub oddać komuś niepotrzebne rzeczy. W ten sposób należy postąpić ze wszystkim: z ubraniami, sprzętami AGD, książkami czy przeróżnymi pamiątkami, jakie udało się przez lata zgromadzić. To wszystko sprawi, że będziemy także mieli mniej rzeczy do pakowania.

Pakowanie rzeczy do przeprowadzki

Na początku musimy zgromadzić sporą liczbę kartonów. Pudła można kupić, popytać znajomych, czy nie mają na zbyciu lub sprawdzić w okolicznych sklepach. Pakowanie dobytku z reguły zajmuje najwięcej czasu, więc warto się dobrze przygotować. Kartony powinny być dodatkowo podklejone grubą taśmą klejącą tak, by podczas transportu nie rozerwało się ich dno. Oczywiście nie można zapomnieć o dokładnym zabezpieczeniu cennych sprzętów, np. kuchenek, zmywarek, lodówek, monitorów, telewizora czy komputerów.

Szukanie firmy przeprowadzkowej w Warszawie

Przeprowadzka z domu do mieszkania w stolicy z reguły wymaga zamówienia transportu. W aucie osobowym można przewieźć dosłownie kilka pudeł. Jeśli jednak musimy przetransportować meble czy właśnie sprzęt AGD, to lepiej zdecydować się na wynajęcie firmy, która dysponuje odpowiednio dużą ciężarówką. Aby znaleźć dobrą ekipę, warto popytać znajomych lub poczytać opinie o konkretnych organizacjach. Kluczowe jest także ustalenie terminu oraz omówienie szczegółów transportu. Lepiej zająć się tym wcześniej. Szukanie firmy na ostatnią chwilę może sprawić, że pozostanie tylko nierzetelna grupa.

Przeprowadzka z domu do mieszkania w Warszawie z całą rodziną

Przy przeprowadzce musi pomagać cała rodzina. W ten sposób szybciej będą spakowane wszystkie rzeczy. Oczywiście dzieciom trzeba trochę pomóc, jednak warto zlecić im kilka obowiązków, np. posprzątanie zabawek. Wspólne ustalenie terminów i zakresu prac pozwoli na szybkie i sprawne segregowanie, wsadzanie do pudeł. Przeprowadzka to stresujący moment w życiu, dlatego lepiej cały proces rozpocząć odpowiednio wcześniej.