Przeprowadzka z mieszkania w Warszawie do domu - plusy i minusy

Przeprowadzka z mieszkania w Warszawie do domu – plusy i minusy

Zmiana miejsca zamieszkania w Warszawie to poważna decyzja, zwłaszcza gdy decydujemy się na przeprowadzkę z mieszkania do domu. Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? Warto się dowiedzieć, zanim wynajmiemy lub kupimy dom.

Większa powierzchnia

Pierwszym plusem, który od razu nasuwa się, myśląc o przeprowadzce z mieszkania do domu, jest większa powierzchnia. Mieszkania, zwłaszcza kawalerki, mają sporo ograniczeń, dlatego czasem trudno pomieścić się ze wszystkimi rzeczami. Tak jest przede wszystkim w przypadku rodzin z dziećmi, kiedy przedmiotów, ubrań czy mebli cały czas przybywa. W takiej sytuacji warto przemyśleć zmianę lokum na duży domek jednorodzinny, których w Warszawie jest sporo.

Większa odległość do Centrum

Wspomniane domki często znajdują się w bardziej oddalonych od Centrum dzielnicach. Nie zawsze dociera tam metro, co znacznie utrudnia podróżowanie komunikacją miejską. Nie oznacza to, że w ogóle nie będzie możliwości dojazdu do pracy czy do szkoły. Przeprowadzając się, warto zatem sprawdzić, jakie są możliwości dojazdu z konkretnego miejsca. Jeśli do naszego domu dojeżdża metro, to bardzo ułatwia dojazd do innych części stolicy.

Możliwość spędzania czasu w ogrodzie

Większość domków jednorodzinnych sprzedawana jest razem z małym ogródkiem. Można w nim postawić krzesła, stół i w ten sposób spędzać czas na świeżym powietrzu. Takie rozwiązanie szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi. Przydomowy ogródek to luksus, o którym marzy wiele osób. Takie domy znajdują się w następujących dzielnicach: Saska Kępa, Żoliborz, Bielany czy Wawer.

Konieczność zajmowania się ogrodem

Jeśli zdecydowaliśmy się na domek z ogrodem, musimy pamiętać, że o tę przestrzeń należy dbać. Pielęgnacja ogrodu, nawet najmniejszego, wymaga sporo czasu i nakładów pracy. Warto zatem wziąć to pod uwagę w trakcie planowania przeprowadzki, zwłaszcza gdy marzą nam się długie godziny spędzone wśród uporządkowanej przestrzeni.

Większa powierzchnia do sprzątania

Większa powierzchnia domu lub mieszkania w Warszawie ma swoje plusy i minusy. O wiele łatwiej się żyje, gdy każdy ma swój pokój. Warto jednak pamiętać, że dom wymaga dużo więcej pracy niż mniejsze mieszkanie. Całą powierzchnię należy regularnie porządkować, co zapewne zajmuje kilka godzin. Jednak końcowy efekt może być warty wysiłku. W takim domu o wiele przyjemniej się mieszka.

Podwyższone koszty

Wynajem domu w Warszawie może wiązać się z podwyższonymi kosztami, dlatego warto przeanalizować swoje możliwości finansowe. W przypadku zakupu domu również trzeba mieć sporą sumę pieniędzy. Pierwszy etap poprzedzający przeprowadzę to zatem dokładna analiza własnych możliwości finansowych. W ten sposób nie będzie przykrych niespodzianek związanych z wysokimi rachunkami lub czynszem.

Przeprowadzka z mieszkania do domu w Warszawie ma zarówno plusy, jak i minusy. Największym plusem jest oczywiście większa przestrzeń, która znacznie ułatwia funkcjonowanie zwłaszcza w przypadku większych rodzin.