Transporter dla zwierząt a przeprowadzka w Warszawie - jak wybrać?

Transporter dla zwierząt a przeprowadzka w Warszawie – jak wybrać?

Kiedy wszystkie bagaże zostały już spakowane, w końcu nadszedł czas na Twojego pupila. Jednak, czy masz świadomość, jak należy dobrać odpowiedni transporter dla zwierzątka? Jeśli nie, zapoznaj się z poniższymi zaleceniami, dzięki którym Twój mały przyjaciel uzyska pełen komfort podczas przeprowadzki i nie tylko.

Transporter plastikowy

Jedynymi z najpopularniejszych rodzajów transporterów są te wykonane z plastiku. Jest to tworzywo, które doskonale sprawdzi się w kontakcie z Twoim zwierzątkiem. Po pierwsze, uzyskasz pewność, że transporter posłuży Ci przez długi czas, ze względu na swoją wytrzymałość. Dodatkowo taki przenośnik jest odporny na zarysowania, jakie mogą spowodować pazury Twojego kotka. Co więcej, transportery plastikowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Wystarczy, przeczyścić je po każdym zastosowaniu mokrą chusteczką, aby pozbyć się zabrudzeń oraz nieprzyjemnego zapachu. Wtedy przenośnik znów będzie gotowy do użytku.

Transportery z innych materiałów

Warto wspomnieć także o transporterach wykonanych z wikliny. Stanowią one wyjątkowo dogodną opcje dla kotów. A co więcej, mogą być również stosowane jako legowisko. Twój kot z pewnością polubi możliwość odpoczywania oraz snu w swojej małej jaskini. Kolejny rodzaj transporterów to te wykonane z tekstyliów. Tego typu przenośniki są lżejsze oraz jest zdecydowanie łatwiej znaleźć dla nich miejsce do przechowywania. Jednak mogą okazać się mniej wytrzymałe i są przeznaczone głównie dla mniejszych piesków lub niezbyt ruchliwych kotków, które nie spowodują zniszczenia materiału. Z kolei wśród transporterów dla gryzoni najlepiej sprawdzają się te wykonane z plastiku niż metalowe ze względu na odpowiednie zabudowanie.

Jak dobrać odpowiedni przenośnik podczas przeprowadzki w Warszawie?

Niezwykle ważnym aspektem, którego nie można pomijać podczas wyboru przenośnika, jest zwrócenie uwagi na jego wymiary. W innym wypadku, możemy dobrać zbyt duży lub za mały transporter, co sprawi, że zwierzątko będzie się czuło niekomfortowo. Jeśli nie masz pewności, jak określić odpowiedni rozmiar przenośnika, warto skonsultować to ze sprzedawcą, który pomoże Ci podjąć prawidłową decyzję. Możesz również przetestować wiele rozmiarów transporterów ze swoim zwierzątkiem. Warto zaznaczyć, że oprócz standardowych przenośników dla małych psów oraz kotów, dostępne są również mniejsze rozmiary dla gryzoni.

Jak przygotować transporter na czas przeprowadzki w Warszawie?

Może się zdarzyć, że zwierzątko nie będzie się czuło zbyt komfortowo podczas podróży transporterem mimo znakomitego doboru przenośnika. Nasi mali przyjaciele często stresują się zmianą miejsca bardziej niż my, dlatego warto zadbać o to, aby czas przeprowadzki był, jak najbardziej udanym doświadczeniem. W tym celu możesz np. wyłożyć podłoże przenośnika miękkim materiałem, aby był bardziej przytulny Co więcej, jeśli zdecydujesz się na transporter z pojemnikiem na wodę oraz pożywienie, wykorzystaj go, aby zapewnić pełen komfort dla swojego zwierzątka. Możesz również włożyć do środka ulubioną zabawkę pupila.