Ubrania - jak je spakować do przeprowadzki?

Ubrania – jak je spakować do przeprowadzki?

Przeprowadzka to przedsięwzięcie, które należy bardzo dobrze zorganizować. Cały proces może zająć sporo czasu, dlatego warto dowiedzieć się, co zrobić, aby zmiana miejsca zamieszkania przebiegła szybko i bezboleśnie. Pakowanie ubrań może zająć sporo czasu. Jak zatem przygotować naszą garderobę do transportu? Oto kilka wskazówek.

Krok pierwszy – przejrzyj ubrania

Przeprowadzka to idealny moment na to, aby zweryfikować, co jest nam tak naprawdę potrzebne. Dotyczy to przede wszystkim ubrań. Zanim zaczniemy pakować zawartość szaf, warto wyeliminować te rzeczy, w których już nie chodzimy. Jeśli są w dobrym stanie, możemy je przekazać znajomym lub organizacjom charytatywnym. W ten sposób będzie mniej rzeczy do pakowania. Warto postępować zgodnie z zasadą, że jeśli czegoś nie ubraliśmy od 2 lat, to prawdopodobnie i tak już tego nie ubierzemy. To samo trzeba zrobić z butami.

Rodzice powinni zrobić to też z ubraniami dzieci. Wiadomo, że nasze pociechy szybko rosną, dlatego część ubrać może okazać się za mała. Nie ma sensu ich przewozić do nowego lokum. Będą tam zajmować miejsce tak samo, jak w poprzednim domu.

Przygotujmy mocne kartony

Ubrania mogą sporo ważyć. Dlatego trzeba przygotować mocne kartony. Warto je od spodu dodatkowo podkleić mocną taśmą klejącą, aby dodatkowo wzmocnić pudła.

Posegregujmy ubrania

Nie wsadzajmy wszystkiego do kartonu jak leci. Osobno zapakujmy bluzki, osobno spodnie lub bieliznę. Do innego pudła spakujmy zimowe swetry, a do innego letnie sukienki lub stroje sportowe na siłownię. Dzięki temu łatwiej będzie się rozpakować. A przecież przeprowadzka nie kończy się tylko na przewiezieniu rzeczy. Później musimy się także wprowadzić do nowych szaf. Metodyczne posegregowanie ubrań na pewno ułatwi cały proces zapełniania nowej garderoby. Podczas pakowania podpiszmy każde pudło. To także ułatwi transport oraz rozpakowywanie.

Zadbajmy o ułożenie odzieży w pudle

Większość z nas pakując ubrania, składa je i w tej postaci umieszcza jedną bluzkę na drugiej. Jednak bardziej ekonomiczne jest zwijanie odzieży. W ten sposób sukienki, spodnie lub swetry zajmują znacznie mniej miejsca. Dzięki temu ograniczymy liczbę pudeł do transportu i może nawet zrobimy mniejszą liczbę kursów przy transporcie.

Przeprowadzka to nie tylko pudła

Najczęściej podczas przeprowadzki używamy pudeł, ale przypadku pakowania ubrań warto skorzystać z wygodnych worków próżniowych. Jeśli chcemy ograniczyć powierzchnię przewożonych rzeczy, to jest to najlepszy sposób. Dodatkowo worki próżniowe chronią odzież przed zabrudzeniem, wilgocią czy kurzem. W ten sposób możemy potraktować kurtki oraz zimowe płaszcze, które zajmują bardzo dużo miejsca. Worki próżniowe można kupić w internecie. Nie są one bardzo drogie, a używać ich można wielokrotnie. Sprawdzą się także, gdy chcemy przechowywać ubrania w garderobie, a nie mamy zbyt dużo miejsca.

Przewożąc ubrania, warto zastosować powyższe triki. Ułatwią one nie tylko transport, ale również późniejsze rozpakowywanie. W ten sposób zmiana miejsca zamieszkania nie będzie uciążliwym procesem.