Wola czy Bemowo – co wybrać?

Zarówno Wola, jak i Bemowo, to dwie dzielnice stolicy, które mają nam wiele do zaoferowania, ale… którą z nich wybrać i zdecydować się na zorganizowanie taniej przeprowadzki w Warszawie?

Mieszkać na Bemowie

Obecnie Bemowo uważane jest za najdynamiczniej rozwijającą się część Warszawy, co powoduje duże zainteresowanie klientów na rynku nieruchomości. Przyjmuje się, że aż 60% mieszkańców tej dzielnicy to osoby, które nie ukończyły jeszcze 30 r.ż. Czynnikiem, który niewątpliwie przyciąga potencjalnych klientów do tej części miasta, jest również dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna. Istnieje liczna sieć połączeń autobusowych, jak i tramwajowych. W planach jest również druga linia metra. Dzielnica to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy uwielbiają sport i prowadzą aktywny tryb życia. W pobliżu znajduje się wiele zieleni, terenów rekreacyjnych, ścieżek pieszych i rowerowych, a także wytyczonych miejsc na ognisko czy grill. Ponadto znajduje się tu wiele kompleksów sportowych, pływalni. Co więcej, Bemowo dysponuje dobrą infrastrukturą także dla najmłodszych – znajduje się tutaj największy plan zabaw w stolicy. Każdy maluch znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. Dużą zaletą Bemowa jest również fakt, że oferuje nowoczesne mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach. Przyjmuje się, że za metr zapłacimy tutaj ok. 7 500 zł. Bemowo to dzielnica, która oferuje swoim mieszkańcom szeroki wybór różnych wydarzeń kulturalnych,  organizowanych m.in. przez Bemowskie Centrum Kultury. I tak możemy uczestniczyć w piknikach rodzinnych, teatralnych porankach bajkowych, wystawach, pokazach tanecznych, wernisażach czy koncertach. W pobliżu znajdują się trzy duże centra handlowe: Fort Wola, Galeria Handlowa Bemowo i Wola Park.

A gdyby tak wybrać Wolę?

Wola to chętnie wybierana dzielnica do przeprowadzki głównie ze względu na swoje bliskie położenie przy Śródmieściu. Dojedziemy tam tramwajem, autobusem oraz w pewnym stopniu metrem. Na tę chwilę metro nie kursuje przez całą Wolę, a jedynie do Ronda Daszyńskiego. Nie brakuje chętnych do zamieszkania w tej okolicy, dlatego też powstaje coraz więcej nowych inwestycji.  Co odznacza tę część miasta? Przede wszystkim nowoczesne wieżowce. Warto również podkreślić fakt, że zdecydowana większość nowo powstałych osiedli jest strzeżona. Można powiedzieć, że Wola zachwyca wiele osób swoją nowoczesną infrastrukturą. Oczywiście Wola to nie tylko nowoczesne budynki, ale również tereny zielone, rekreacyjne, w których możemy spędzać czas, uprawiać sport. Znajdziemy tu ok. 100 ha parków, skwerów czy ścieżek rowerowych. Warto wspomnieć, że dzielnica jest organizatorem wielu interesujących wydarzeń plenerowych oraz sportowych.  Kto zatem dobrze poczuje się w takiej dzielnicy? Z całą pewnością decyzja o zamieszkaniu w tej części miasta będzie dobrym wyborem dla tych, którzy cenią sobie komfort miejskiego życia, ale jednocześnie chcą przy tym zachować odrobinę kameralności. To z całą pewnością dogodna lokalizacja, w której będzie nam się wygodnie żyło. Jeśli zatem rozważacie opcję przeprowadzki na terenie Warszawy, warto pomyśleć o tym miejscu.