Sprzęt RTV - jak przewieźć go podczas przeprowadzki?

Sprzęt RTV – jak przewieźć go podczas przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki musimy pamiętać o wielu rzeczach. Segregacja rzeczy, pakowanie dobytku, załatwianie firmy, która przewiezie meble oraz pudła. Większość osób chce mieć cały proces zmiany miejsca zamieszkania za sobą. Dlatego często pakujemy się bardzo szybko bez zwracania uwagi na szczegóły. Nieumiejętne i niedokładnie zabezpieczenie sprzętu RTV może nas sporo kosztować. Jak spakować telewizory, monitory oraz inne urządzenia, aby nie doznały żadnego uszczerbku?

Jak zapakować sprzęt elektroniczny?

Sprzęt RTV to często najbardziej wartościowe rzeczy, jakie posiadamy. Dlatego podczas przeprowadzki warto o nie szczególnie zadbać i odpowiednio spakować. Najlepiej użyć do tego oryginalnych pudeł kartonowych, które odpowiadają wymiarom danego urządzenia. Niestety większość z nas od razu po rozpakowaniu telewizora czy głośników szybko wyrzuca opakowanie, żeby nie zajmowało miejsca. Jeśli nie posiadamy już oryginalnego pudła, trzeba zaopatrzyć się w nowe. Przed zapakowaniem każde urządzenie powinno być dokładnie owinięte specjalną folią bąbelkową. Dzięki temu zabezpieczymy drogie urządzenia przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami. Co zrobić, gdy karton jest za duży? Wolną przestrzeń w kartonie można zająć starymi, zmiętymi gazetami bądź styropianem. Pamiętajmy także o kablach. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, ponieważ później zajmie nam sporo czasu odszukanie oryginalnego przewodu pasującego do danego sprzętu. Będzie to spore ułatwienie podczas rozpakowywania rzeczy.

Zabezpieczenie pudeł do przeprowadzki

Zanim spakujemy wszystkie urządzenia, warto pamiętać jeszcze o jednej kwestii. Sprawdźmy, czy pudła wytrzymają ciężar danego przedmiotu. Pamiętajmy także, żeby zakleić spód kartonu. Najlepsza będzie do tego porządna, gruba taśma klejąca. Dzięki temu przy przenoszeniu pudełko nie rozerwie się i nic nie wypadnie. W końcu tania przeprowadzka polega nie tylko na znalezieniu niedrogiej firmy transportowej. Ważne jest także, aby żaden przedmiot nie został uszkodzony.

Tania przeprowadzka w Warszawie

Kolejny krok to przewiezienie dobytku do nowego mieszkania. Warto skorzystać w takiej sytuacji z usług firm przeprowadzkowych w Warszawie. Profesjonalna ekipa doskonale poradzi sobie z przewiezieniem kartonów tak, aby żadna rzecz nie została uszkodzona. A o czym warto pamiętać, pakując pudła do samochodu? Przede wszystkim należy ułożyć pudła tak, aby nie „wędrowały” po aucie podczas transportu. Najlepiej położyć je na płasko, dzięki czemu nic się nie przewróci. Sprawdźmy także, czy poszczególne pudła nie uszkodzą się wzajemnie. Korzystając z usług firm przeprowadzkowych, warto dowiedzieć się, czy dane przedsiębiorstwo posiada ubezpieczenie OCP (odpowiedzialność cywilna przewoźnika). W przypadku uszkodzenia sprzętu RTV w transporcie będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie.

Przeprowadzki w Warszawie i innych miastach Polski wymagają dokładnego przygotowania sprzętu. Pamiętajmy o tym podczas pakowania, a będziemy pewność, że cały dobytek dotrze bezpiecznie na nowe miejsce.